ŞASİ NO'NUN RUHSATA HATALI YAZILMASI (meşhur W0L OLAYI)

laksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabada bulunan şasi no etiketlerine baktım şu şekilde yazıyor:
W0L0XCF08140711..
Ruhsatta böyle yazıyor:
WOLOXCF08140711..

W harfinden sonra 0 (sıfır) L harfinden sonra da 0 (sıfır) olması gerekmiyor mu? yani o (o) harfi hiç kullanılmıyor gibi geldi.

aşağıda linki bulunan siteden kontrol ediyorum onda da böyle gözüküyor.
http://www.kneifel.de/vin.php

arabama LPG taktırdım. EK-1 belgesine peki nasıl yazdırmam gerekir? TUVTURK'e mi bırakacağız doğru yazılma işlemini?

montana_1366

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır ek1 belgesi dışarıdan alınıyor bende lpg söktürdüm onun için aldım benimikini mobilya dükkanından bi adam verdi ciddiyim şaka deil bende şaşırdım bu işi yapanlar var vizeden verilmiyor vize ek 1 istiyor

demirelsinan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
böyle bi saçmalık daha olamaz,nerden para alacaklarını şaşırdılar bugün 2007 combo şirket aracımı götürdüm bu sorun karşıma çıktı WOLOX.......... ŞEKLİNDE BAŞLIYO ŞASE NUMARASI ruhsatta yazan bu, fakat araçta W0L0X....... OLARAK BAŞLIYOR BÜTÜN SORUN SADECE O (O) NUN 0 (SIFIRDAN) daha tombul olması tüvtürk ün bornova istasyon müdürünü çağırıp onada gösterdim haklısınız çok saçma fakat bakanlığın bize emri var onun için ruhsat değiştirmek zorundasınız şeklinde bi cevapla karşılaştım...trafiğe giderken 1999 model astra g aracımın ruhsatınıda yanıma aldım onada yeni ruhsat çıkarayım diye aynı sorun astralardada var fakat vize de uygunluk raporunda araç şasi no:yanlış ibaresini aldıktan sonra trafiğe başvurabileceğimiz söylendi...Yani sonuç itibariyle ek1 belgesi ve araç muayane raporuyla birlikte ruhsat sahibi trafiğe gidecek ve 108 tl karşılığında ruhsat yenilenecek vize yi yaptıktan sonra 1 ay içerisinde,eğer bu bir ay zarfında yaptırmazsanız araç vizesiz sayılacak...

laksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ek-1 ile muayeneye girdim.tuvturk 0 (sıfır) ve o harflerine bakmadı bile.hatayı görmedi. bu şekilde trafiğe evraklarımı verdim. trafikteki memur yine şasi noyu yanlış yazdı.

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de bugün aynı durumdan dolayı 108 lira ruhsat parası verdim. Nasıl koydu anlatamam...

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen ay ben de vizeye girdim aynı sorun bende de vardı ama orada çalışan arkadaşın dalgınlığına geldi herhalde farketmedi bende ses çıkarmadım.:D Ruhsat değişimi için vizeden kusursuz geçmesi gerekiyormuş.Sorun çıkarsa filmler vs. sökülecekti haberiniz olsun.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
W0l0 hepsi sifir olrak yazilacak o harfi olmayacak ruhsata yazilmasi bişey değiştirmez sorun değil yeterki eksik olmasin bu sadece servis için geçerli bununda sifir olduğu servis biliyor zaten genelde başimiza geliyor

bigali3417

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar benim aracımda da aynı sorun var ve temmuzda aracı üzerime devir alacağım.yani satış yapacağız o gün noterde veya emniyete bildirsem bu olayı çözer miyiz? teşekkürler

browerdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün Aynı sıkıntıyı yaşadım muayeneden araç geçmesine rağmen bu W0(sıfır)L0(sıfır) olayını mesele ettiler sonra kendi kendilerine vazgeçtiler..Tüm Opellerde bu sıkıntı yaşanıyor Allahtan Model Yılının sıfırları biraz şişmanmış :) dolayısıyla kabul ediyoruz dediler ve yırttım..
Muayeneye gidecek arkadaşlar bu soruna hazırlıklı olsunlar

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu olay yüzünden tam yaza girerken cam filmlerimi ellerimle sökmek zorunda kaldım. Şimdi yanıyorum arabanın içinde. En yakın zamanda film çektirmem lazım :D