Sarsıntı ve boğulma sorunu

saoleite

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba araç astra h easytronic vites zavoli marka lpgli
gelelim sorunuma şimdi araç vitesde iken otomatik viteslerde gaza basmasanda düz yolda araç gider hepimiz az çok bilir şimdi sorun ayağımı frenden çekince araba tam ilerlemeye başlayınca araç titreyerek ilerliyor adamı deli ediyor sanayide göstermeme rağmen sıkıntı yok diyor ve bu opellerde hep var diyor deli oluyorum bide arabada gaza basınca fıss diye ses geliyor ve tam olarak sonuna kadar yüklensem dahi belki 1 sn belkide 1 saniye altı kadar bekliyip gaz yiyor araba öyle hareket ediyor arkadaşın arabada aynı onda gaza basıyom direk kalkıyor sanki arabada gaz tepkimesi geç anlam veremedim yarında servise bir görünecem tavsiyeleriniz bekliyorum yada bildiginiz bir usta varsa tavsiyede bulunun lütfen k.maraş içerisinde tabi...

me3met

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam opel araçlar bence usta yerine hep servise gitmesi lazım usta aramadan direk servise gitmenizi tavsiye ederim...

iPhone'umdan gönderildi

saoleite

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende öyle diyorum fakat ama gel gelelim servis uçuk fiyatlarla iş yapıyor ayrıca bu k.maraş da servis yani sarpel hiç iyi degil aslında malatya ya gidecem fakat orada çok uzak düşüyor yatma kalkma sıkıntılı.... :/

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence işbilmez ustalara emanet edeceğinize yakıtınızı koyup yerinizi ayarlayın ve iyi bir tavsiye üzerine bir servise gidin ne kadar masraflı olursa olsun emin olun (karşılaştıklarım içinde %70lik kesim) kasap ustaların elinden kendinizi zor kurtarırsınız. bizim ustalar ellerine milyarlık oyuncaklar verilmiş lego ile yapboz ile oynayan çocuklardan farksız. sadece oynadıkları şey lego değil.

bu tip ince işlerle uğraşacak ustayı küçük sanayilerde zor bulursunuz.

saoleite

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahmet bey dogru söylediklerinize aynen katılıyorum bugun götüremedim işimden dolayı suan işdeyim zaten inşallah yarın götürecegim en olmadı malatya kavuklar servisi önerisini çok duyuyorum en olmadı oraya götürecem çünkü sevdigim arabadan artık soğumaya başladım... :/

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aman diyim 2008 model arabadan soğumanız için erken :) ayrıca aracınız LPG, ilk sorununuzun kaynağı LPG gibi gözüküyor bana, tabi tecrübeli abilerimiz de fikirlerini paylaşacaklardır, benimki nacizane. gazsız kalkıştaki titreme motorun o an yeterli enerjiye sahip olamamasından kaynaklanabilir yani gaz ayarınızın düzelmesi gerekebilir.

saoleite

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG de olması aşikar onu evvelden biliyorum zaten aracın 2. sahibiyim aracı ilk aldıgımda hiçbir sıkıntısı yoktu lpgde yoktu :) lpg söküp atacam benzinle binecem ama 95 oktan 5.13 krş gelde bin ne yapacam ben yav yardımlarınızı bekliyorum daha önce başına gelipde paylaşmak isteyen kardeşler abiler bi el atın...
bu arada bide bu aksam fark ettim araba tekleyerek çalıştı hatta ilk marşda hiç çalışmadı boğulur gibi oldu tekrar denedim bu seferde biraz uzun sürdü çalışması... :/

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım beldede var aynı sorun ama bende genelde ilk çalıştırmaya daha gaza geçmeden yapıyor motor ısınınca düZeliyor sorunu çözüldüğünde paylasimina sevinirim burada da lpg li araçlara turda göZüyle bakıyorlar serviste lpg ligde herşey olabilir bize niye getirdin gibi paylasimina sevinirim arkadasim

saoleite

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet doğru z16xer tümünde var bide vites easytronic şanzıman ise hep aynı hep aynı bugun gaz ayarlamasına gittim yaptı fakat titereme sorunu vardı o kesildi suan çalışmama sorunuda bizden kaynaklı degil dedi il aşamada benzinde çalıştıgı için benzin pompasındadır diyor sanayideki ustaya gitmedigim için servise ugradım servis bilemiyoruz makinaya bağladı arıza kodu vermedi bobinlere felan bakaım dedi ben yeni değiştirdim dedim bide benim tanıdıgım usta yokmuş haftaya gidecem usta haftaya gelecekmiş inşallah sonuca ulaşırsam sizlerede burdan bilgilendirirm
bu arada servis bu lpg karışmıyor zaten onu sanayide yaptır diyor... onada anlam veremiyorum bir türlü.... kendileri lpg ellemiyor yani açıkcası :/

mühendis.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim arabada ilk marşta çalışmayıp ikinci marşta çalışıyor ilk marşta zorlayıp basılı tutunca arıza lambaları yanıyor.bir diğer dorunda vanaya benzeyen bir motor işareti yanıyor ve ne zamandır sönmüyyor(2-3 aydır) Egzozdda da beyaz beyaz gıfırlaşmalar oluşmuş.Kalkışlarda da düşük devirli kalkınca çok rahatsız edici bir lakırtı oluyor....Çok sıcak havalarda da hararetin 100e yaklaştığı zamanlar araba bi garip çalışıyor.Ama çekişinde felan hiç bi sorun yok çok güzel çekiyo.. bu arada üstüne üstelik bide daha yeni rektefiye yapıldı.Nedendir arkadaşlar lütfen yardım edin....Araç Opel zafira 1.8 elegance modeli Tüm bu sorunları neden yapar nasıl düzelir lütfen bi yardımcı olun...