Şarj dinomusunun durumu nasil anlaşilir?

adige_emrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arabada (astra 99 cd) karanlık ortamda daha belli oluyor. rolantide çalışırken yolbilgisayarı lcd ekranının ışığı göz kırpar gibi yanıp sönüyo. gaza basınca yanıp sönmesi geçiyor. gazdan ayağımı kesince rolantideyken yine yanıp söner gibi oluyor göz kırpar gibi. tabi bunu her zaman yapmıyor.
acaba sarj dinamosunda bir sorun mu var. sorun olup olmadığı nasıl anlaşılır. aletle falan anlaşılırmı?
aküyü 6 ay önce değiştirdim mutlu akü aldım. ama bazende akü simgesi çok soluk bir şekilde göz kırpar gibi yanıp sönüyor.
Diyot tablası falan bişeyler söylüyor ondan olabilirmi?
ara sıra uzun yola çıkıyorum yolda kalmaktan korkuyorum.
önerilerini bekliyorum.

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sarj dınamosunda problem varsa arıza lambasını yakar arac...

adige_emrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza lambası yanmıyo fatih. o zman sorun onda değilmidir ki

selim85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi arıza lambası yanar ? Bende sarj dinamosu sorunu olmustu, ama ekranlara felan dikkat etmemiştim..bir sabah arabayı calıstırdıgımda direksiyon kolay cevrilmiyordu hatta iki elle anca ceviriyordum..:(

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya aracta en ufak bır problem olsa ekranda hemen lamba yanıyor...araba uzerınde anahtar ısaretı olan...ama dıkkat edın lambayı sızden oncekı sahıbı patlatmıs olabılır...hem zaten sarj dınamosu akuyu sarj etmese ıkı gun surmeden aku tamamen sıfırlar arabayı calıstırmazsınız bıle...benımde kontak takılı kalmıstı bır gecede akuyu tamamen bosalttı sabaha araba calısmadı...

serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sarj dinamosu olsa görterge panelinde akü lambası yanar fazla sarj ediyorsa arıza lambası yakar bence sizin yol bilgisayarınızda bir sorun var arkadaşım

adige_emrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sarj dinamosu olsa görterge panelinde akü lambası yanar fazla sarj ediyorsa arıza lambası yakar bence sizin yol bilgisayarınızda bir sorun var arkadaşım
abi lcd ekranın ışığı yanıp sönüyor yol bilgisayarında sorun olmaz diye düşünüyorum

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akünüz zayıflamışdır ışığın yanıp yanıp göz kırpar gibi sönmesinin nedeni odur ilk çalıştırmada oluyordur yada genelde rolantide yada arabada elektrik akaçağı olabilir.

bilgisayarla ekranla alakalı değildir öyle bir şey olsa devamlı olur sizin anlattığınız göre anlık oluyorsa bir voltaj inip çıkması söz konusu güç gidip geliyor

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede arac calıstıgında hafif bir rolantı dalgalanması oluyor o sırada yapıyorsa problem yok...ama giderkende aynı durumu yapıyorsa abi safranbolu sanayısı senı beklıyor...