şanzuman

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaaa pederin arabaya biniyorum arasıra otomatik(2004 E200 e biniyor bu arada bizim peder) ama elim böyle devamlı vitesin orda kendimi boşlukta hissediyorum ben de anlamadım ama ışıkta yanına biri geldi verdi gazi verdi gazı napcan otomatikle olmaz kesmek lazım onun sesini o yüzden her zman her yerde manuel. hem manuelde viraja giriyorsun yüksek vitesle girsen savurur ama kücük vitesle araba biraz bagırsada girsen kendini güvende hiisederek sorunsuz virajdan cıkarsın
:D:D

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa_N' Alıntı:
sıfır alacaksan ve Gaziantepte yaşıyorsan manuel.

ama ben bugün sıfır alacak olsam İstanbul trafiğinde manuelin ameleliğini çekmezdim.
:good: antep için manuel otomotık çok yakıyor..istanbul için otomatık ayagın birini kurtarırısın en azından:)

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Hayatımda otomatik vites kullanmadım. Bu yüzden yorum yapamıyorum

haydarman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım,otomatik gibisi yok, ne uğraşacaksın vitesle, baz gaz sadece yoluna bak, oh ne rahat....lüks hayat...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lnd' Alıntı:
yaaa pederin arabaya biniyorum arasıra otomatik(2004 E200 e biniyor bu arada bizim peder) ama elim böyle devamlı vitesin orda kendimi boşlukta hissediyorum ben de anlamadım ama ışıkta yanına biri geldi verdi gazi verdi gazı napcan otomatikle olmaz kesmek lazım onun sesini o yüzden her zman her yerde manuel. hem manuelde viraja giriyorsun yüksek vitesle girsen savurur ama kücük vitesle araba biraz bagırsada girsen kendini güvende hiisederek sorunsuz virajdan cıkarsın
:D:D
aynı sekılde otomatıklede devırlı gırersın dostum

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrammm' Alıntı:
aynı sekılde otomatıklede devırlı gırersın dostum

nasıl olacak peki dostum o yaaa şimdi mesela bizim burda ankarada akay kavsagı var al gecit ve uzun biraz cıkstada rampaya sardırıyorum o yüzden hem virajlı hem rampa hemde kısın malum buz o yüzden ben atıyorum 2 ye köpek gibi tırmanıyor araba ama otomatikte nasıl yapıcaz bunu

neden soruyorum bunu oda ayrı bir konu ben sadece d n r p yi kullanırım mesela şu 1-2-3 ne işe yarar bilmem onlarla alakası varsa bu konudaki benim cahilliğim kusura bakma:)

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer aracın triptronik değilse yanı sıralı otomatik ise atarsın 2 ye 2 vitesi aşmaz bağıra bağıra cıkarsın.Ayrıca sıralı otomatiklerde boş atmayın yanlışlıkla atarsanızda durup öyle vitese takın.Yoksa o sürate uygun vitese kadar sırayla bütün vitesleri atacaktır..

sadullahozturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benide korkuttular başına bela olur otomatik vites dediler ama ne kadar rahatmış ben çok memnunum. hemen alıştım . Tavsiye ederim.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
manuel alacaksın boşa subaruda kökliyeceksin gazı bırakınca çufff :D