şanzuman-aks sistemindeki boşluk ve sesten kurtulan arkadaşlar.

kahramantürk55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm.arkadaşlar aracımda son beş aydır beni deli eden bir anormallik var sanki şanzumanın içinde resmen bir boşluk var özellikle 1 den 2.vites e geçerken araba ileri geri gidip geliyor ve aynı şekilde viteste iken düşük devirde resmen bi lakırtı var.
1 ay önce sol iç aks ı değiştirttim büyük umutlarla ama değişen hiçbirşey yok.
artı olarak debriyaj 8 ay önce değiştiril ve bu lakırtı şeklindeki ses debriyaj a basınca kesiliyor.

tecrübesi olan arkadaşların değerli yorumlarına ihtiyacım var şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diferasiyelde bir sıkıntı olabilir... bu şanzumanlarda en zayıf yer diferasiyeldir ve çoğunlukla oradan soru çıkartır... şanzuma alt kapağı sökülüp çok kısa sürede bakılabilir difransiyelde bir sorun olup olmadığına.. komple şanzuman indirmeye gerek kalmaz o eğer soru difrasiyeldeyse..

kahramantürk55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yok mu bu konuyla alakalı bilgisi olan.

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj bilyasındanda olabilir.

ozmert_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj bilyasından olmaz rou seninkinden farklı vetra b 'ler ben derim şanzuman yağına bir baktır. genellikle vetra b'ler şanzuman yağı kalmayıp o şekilde kulanınca ses yapar.

kahramantürk55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yokmu şurasını yaptırdımda kurtuldum diyen bi arkadaş.sadece benim arabada mı var bu sorun...arkadaşlar inceden inceye kimse aracındaki sıkıntıyı buraya reel olarak yansıtmak istemiyo düşüncesine kapılıyorum.eminim bana katılanlar olacaktır.