Şanzıman Yağının Kontrolü; mutlaka yaptırın...

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra B 96 GLS aracımın cumartesi günü şanzıman yağını kontrol ettirdim; (Arcın altında, motor korumasının biraz üzerinde-Bir tıpadan kontrol ediliyor)

Yaklaşık 2 çeki (yağ ölçeği buymuş sanırım 2 lt) eksik çıktı; sonuç olarak 15 yıllık araç; bugüne kadar kontrol edilmemiştir; tavsiyem sizlerde kontrol ettirin; yok bunları sökmeden bakılmaz diyen ustalara da inanmayın...

Maliyet mi; (orjinal yağı değildi) ben 5 lira verdim...
Kaç dk sürüyor; 5 dk

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanziman yagi zaten kontrol edilir,dedigin gibi yanda tipa vardir parmaginizi tipayi acinca kontrol ediniz eger seviye alcaksa ilave ediniz...bunu lifte her kaldirisinizzda yani servise gittiginizde 5 dakikalik zamaninzi almaz..
tesekürler

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanziman yagi zaten kontrol edilir,dedigin gibi yanda tipa vardir parmaginizi tipayi acinca kontrol ediniz eger seviye alcaksa ilave ediniz...bunu lifte her kaldirisinizzda yani servise gittiginizde 5 dakikalik zamaninzi almaz..
tesekürler

Türkiye'de bu yağ neredeyse hiç kontrol edilmiyor; sitede çok yazan var, hatta kontrol edilmez diyen ustalar var; (Yetkili servisleri bilmem ama)...O yüzden kotrol edilmez, sökülmesi lazım diyen ustaları olanlar için yazdım bunu; Birde bizde bak demeden ustalar genelde bakmıyor...Almanya'da kesin kontrol ediyorlardır; hatta yanlış bilmiyorsam senede bir yağı değiştriyor Almanya...