Şanzıman Yağı

Ok1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şanzıman yağını değiştirmeyi düşünüyorum , marka önerisi olan varmıdır . GM alabilirim , castrol alabilirim veya başka marka önerebilcek olan varsa onlarada açığım .

Ok1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GM ' nin 19 40 184 ürün kodlu yağı 20 tl . Benim araca uygun olan bu çıkıyor internette onun hakkındada tam bilgisi olan varsa internetten alacağım çünkü . Yardımcı olursanız sevinirim .

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
internetten alacağına yetkilil bayiden alsana opal var opis var

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Şanzuman düz mü otomatik mi? Otomatik ise Castrolun Atf sini alabilir, düz ise sae80 alabilirsiniz.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2001 vectra var comfort. 1 ve 2. vites biraz zor geçiyor gibi. bende şanzuman yağını değiştirsem bir faydası olurmu. daha önce hiç değiştirmedim yağı... sae80 falan geçişleri yumuşatırmı biraz?

Ok1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servistende alırım sorun değilde . Birde bu yağın değişimi için yetkili servisin dediği 16 lt almanız lazım . koncak tekrar boşaltılcak tekrar koncak tekrar boşaltılcak fln diyorlar bunun böylemi yapılması lazım gerçekten bilgisi olan varmı ?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Otomatik mi şanzuman, o zaman türbündekini değiştirmek için doğrusu o.

frost_tiger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzıman yağı motor ömrü ile beraberdir 250000 km falan bence değişirmenize gerek yok bu güne kadar farklı bir sıkıntı olmadıysa tabii

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amman gökhan bey biran ustamısınız diye düşünmeye başladımdı, çünki sizin gibi düşünen ustalar sayesinde şuan otomatikçiler zengin, omegalarda paspal oldu.

orkun bey şanzımanınız 8,9 litre yağ alır. karteller açılmasıyla en fazla 4,5 - 5 litre değişebilir. diğer yağ içerde kalarak yeni yağ ile karışır. biraz km yapıldıkdan sonra tekrar değişir, maddi durumunuza göre bir kere daha değiştirebilirsiniz.
kaç kere değişiceğiniz birazda çıkan yağa bağlı. ben çok ama çook kötü durumdaki yağlarda 3 sefer değişim ve 1 le 3. değişimlerde filtre değişmeyi aralarda 200-500km yol yapılmasını öneriyorum ama içerdeki yağ temiz çıkarsa 1 sefer veya 2 sefer yağ değişimiyle tek filtre yeterli olucaktır.
mümkünse orjinal gm yağ kullanmanızı bulamassanız muadil bir dexron3 kullanmanızı öneririm. kartel contasına sakın sıvı conta sıktırmayın.
isterseniz tek değişimle daha erken yağ değişimide yapabilirsiniz. (eski yağ temizse 5 litre değişip 30bin-50bin km sonra tekrar değişim gibi)

ayrıca omegacıların grubunada bekleriz
http://www.facebook.com/groups/opelomegatr/

Ok1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polat bey çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için . Şanzımanda hiç sorun yok arkadaş sormuş vites geçişlerinde falan sıkıntı yok fakat ben genede temkinli olmak istedim . Eski omegamın şanzımanı pert olmuştu çünkü aynısının bundada başıma gelmesini istemiyorum . Yetkili servis değişim için 12 litre yağ kullanırız dedi . İşçilik 70 TL dedi yağ da 220 tl olur indirimle dedi . Uygunmu sizce ?

Evet arkadaşlar aracım otomatik bu arada .