şanziman yagı ve tech2 yüklenmesi

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün dedim arabaya şöyle bir baktırayım.araba 2-3 viteste 50-80 arasında Doç kamyonetlerin veya dogan,şahinlerin şaft sesi gibi inliyor.Hıza bindigi zaman kesiliyor.ondan şanziman yagına baktırayım dedim.Ama yag boşaltacak tapa yok.Neyse 8-10 tane vidayı aldılar one çamur aktı resmen yag degil.Araba 99 model vectra cd. nasıl olur böyle birşey anlayamadım.Bunların yagı arada degişmesimi gerekiyor.Fakat inilti kesilmedi.Lastikler yapıyordur dediler rot-balansıcıya götürdüm orada ses gelmiyor.Sorun ne olabilir.Şanzimanın iyi oldugu söyledi usta.Sesin arkada geldigini.Fakat arka teker bilyasini(ben öyle diyim fakat adı başka sanırım) degiştirdim 1 ay olmadı.lastikler böyle ses yapar mı?
Camlar anaktarla kapanmıyordu.onu yaptırayım dedim.Cihazı bagladılar ama cihaz bir türlü araba ile baglantı kuramadı sorun nedir acaba.

gullu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle şanzıman yağı hakkında bildiğimi söyleyim arabayı ilk aldığımda bende baya bir sorun yaşamıştım araçın tüm yağlarını değiştirmiştim ilğinç olan hidrolik direksiyon ile şanzıma aynı yağın konulmuş olması idi biraz araştırmadan sonra yağın ATF-220 olduğunu bunun yanllış kullanılmaması gereken yağ olduğunu ögrendim daha sonra yağı mobil 1 75-90 1.9 lt. gearoil ile değiştirdim ve aklımda hiçbir soru işareti kalmadı yaklaşık bir yıldır kullanıyorum en ufak ses vites geçmeme problemi ile karşılaşmadım yalnız sabahları araç soğuk iken 1 derece zor geçme oluyor oda 1-2 dakka içinde kayboluyor...
ses gelmesi ise sanırım büyük bir ihtimalle ask bilyasından olabilir özellikle virajlarda bu ses artıyorsa bariz belli oluyorsa aks bilyası diyebilirim değiştirmen gerekirse orjinali ile değiştirmeni tavsiye ederim astra g için 135 milyona almıştım.
tabiki bunlar benim deneyimlerim benden daha bilğili arkadaşların sana yardımcı olacaktır...

burton

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devir yukseldiginde ugultu gibi geliyo ise bilyadandır.

Eger problem bilya ise
Bilya konusunda

ORS cok kaliteli bi rulman tavsiye ederim ama barkoduna göre kalite seviyesi var. QQ6 model alır isen cok sessiz bir rulmandır.
SKF, FAG almanların en iyi rulmanlarıdır. Bunları da tavsiye ederim.

Bi bilyanın amortisor kovanı mı ne deniyo oraya monte ettirirken ii bi yerde yaptır, sonra basın agrımasın (eski vectrada kovan yamulduydu benim 5 6 bir bilye gidiyodu. Kocan da pahalı bir melet 400 falandı galiba 3 yıl önce)

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastiklerdende yabilir markası söğlersen baabiliriz