sanrof nasıl temızlenir?

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bugun hava guzeldii ve sanrofumu actım kız arkadasımla bıraz dolastım :) ama sanrofu acında ruzgarlık gıbı bır demır yukarıya kalkıyorya o paslanmıs hatta ufak tefek delıkler olusmus nasıl temızlerım onu yardımcı olurmusunuz nasıl cıkartabılırım?

detroit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pas sökücü adında bir sıvı var. daha öncesinde duymuş olmalısın!

raman77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun ben dede var daha bakmadım ama söküp sprey boya yapacagım

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracimda o demir kirildi.. uzun sure acmadiktan sonra acinca yukariya kalkmadi otomatik olarak. bende elimle ittirdim sol ayagi kirildi.. yenisinide bulamadim..:(

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
aynı problem bendede vardı, çok az da olsa paslanma var ve açılmıyordu kendisi, ek yerlerine wd40 sıktım şimdi düzgün açılıyor. paslanan yer içinde siyah sprey boya alacağım, gazete ile boya sıçrayabileck yerleri kapatıp oralara sıkmayı düşünüyorum... zaten sprey boyanın kuruması uzun sürmez.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Özellikle elektrikli sunroofların bazı parçaları çok naziktir, o nedenle bu tür konularda tecrübe sahibi olmayan arkadaşlara tavsiyem sunroofu sökmeye kalkmayın, çünkü olası bir hasarda maliyet hayal edemeyeceğiniz rakamları bulur. Pas çok fazla yayılmamışsa parçanın etrafını maskeledikten sonra elinizden geldiğince temizleyip sprey boyayla boyayın, en son olarak da hareketli parçalara W 40 sıkın yeterli.

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
su giderinin de temizlenmesi kirin birikip parça ve fitilleri çürütmesini önleyecektir.

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de olmuştu ve tanıdığım kaportacıya söktürüp boyamıştım.. bir de bahar aylarında giderlerine hava tutturmak fayda sağlıyor..