Sanki 4x4 kullanıyorum

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence ilk seferdeki ölçümünüz yanlıs olabilir. bana göre şehiriçinde otomatik 1.6 astra g nin 7.7 lite yakması çok zor. aynı arac bendede var şehir içinde en az yaktı 9,5 litre en fazlada 11,5 litre

Gaz pahalıyken yaklaşık 38 litre depoyu tam doldurduğumda benzinle karışık olarak 435 - 440 km gidiyordum. bunun 35 - 40 km kadarını araba ilk çalıştığında gaza geçene kadar kullanıyordu. 400 km gazla gidebiliyordum.

Şuan ise benzinle karışık olarak 400-405 arası gidebiliyorum. Bunun gene 35-40 km benzinle gittiğimi düşünürsem. Gazla toplamda 370 km civarı gidebiliyorum.

7.7 litreyi neye göre belirlediniz anlayamadım. 38 litre depoyla 400 km giden bir araç 100 km de 9.5 litre yakar. TL olarak hesapladığınızda yanlışlık çıkıyor haklısınız. Aklımda 2.10 TL gibi bir rakam kalmış. Şimdi tekrar kontrol ettim. 2.55 gibi bir rakam çıkıyor.

Benim bir depo gazda 30 km lik bir kaybım söz konusu. Buna anlam veremiyorum.

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustayla görüstüm arabanın gaz yemesi biraz geç oluyor genel bi temizlik yapacak enjektörler boğaz kelebeğini egr falan farketrir belki yakıtta müsait olduğum zaman yaptircam temizliği sonuçları yazarım

asus zenfone 6