sanayiideki usta beni perişan etti

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: sanayiideki usta beni perişan etti

eketen link' Alıntı:
Yığdırma dediğin olayı hakkıyla yapıp kucağa alınmayan üsten eksantrik li var mıymış? Sorun 5 ten 3 e çekmek değil, vites küçültüp aniden debriyajı bırakmaktır. Sente atlaması denilen şey. Boş viteste gaza abanmanın da, vurdurmanın da aynı kapıya çıktığı durum.

+1

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

ustanın demek istediği bir kere fazla zorlarsanız motoru, o zorlamada motorda herhangi bi parça arıza yaparsa,
o arızadan sonra tamir de etseniz, başka başka şeyler yine bozulmaya devam ediyor...

- iyide bu sadece opele özel bi durum değildir, orta sınıf arabalarının çoğunda bu böyledir....
- ben bi kaç sene önce rampada geri geri çıkmıo die c3'u biraz fazla zorlayıp, motordan duman attırdıydım...
- arıza ışığı yanmaya başladı, ondan sonra servisinde bi şeyi değişti, ışık söndü.
sonra tekrar başladı arıza ışığı kendi kendine yanmaya devam etti gitti, akuyu sök geçior sonra yine yanmaya başlıo
derken, yine harbi bi arıza açmadan aracı sattım gitti...
- aynı şeyler pejodan tutunda, ondan bundan çıkın, bmw gibi lüks arabalara kadar tüm arabalarda yaşanabilior.
- ama yaşanmayadabiliyor yani :) illa olcak die bi şey yok...

zeybek35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Niğde'de ismini yanlış hatırlamıyorsam,şaban usta var Atatürk organizede..Kendisi LPG işi de yapıyor.İyi ustadır, tavsiye ederim. Bir de ona göster bence.
Ayrıca şunu da söyleyeyim, Geçen sene aracımı Ekim ayında aldım ve kaput açmadan 1 kış geçirdim Niğde'de.
Rahat ol, fazla düşünme.

ALAKASIZ NOT:  Amas'dan Kayseri yoluna geçerkenki tren yolunda da dikakt et, hız düşürme pek fazla. Patinaja düşme :)

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
Sıfır garantili arabayla servise gitseydin bunları duymazdın be kardeşim.. Ben de bişey oldu zannettim

ah kardeş servis varda ben mi gitmedim. Niğde de sadece renault ve ford servisi var onlarıda kazara açmışlar herhalde

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

zeybek35 link' Alıntı:
Niğde'de ismini yanlış hatırlamıyorsam,şaban usta var Atatürk organizede..Kendisi LPG işi de yapıyor.İyi ustadır, tavsiye ederim. Bir de ona göster bence.
Ayrıca şunu da söyleyeyim, Geçen sene aracımı Ekim ayında aldım ve kaput açmadan 1 kış geçirdim Niğde'de.
Rahat ol, fazla düşünme.

ALAKASIZ NOT:  Amas'dan Kayseri yoluna geçerkenki tren yolunda da dikakt et, hız düşürme pek fazla. Patinaja düşme :)

dediğin ustaya bakacam tren yolu uyarısı içinde teşekkürler gerçekten sıkıntılı biryol  thnxx