sağlımız açısından şeker

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Saplantı haline getirmedikce bişey olacağını sanmam.. Çay haricinde hiç bir şeye aşırı bağımlılığım yok ama, herşeyden de hiç kısmadan yerim.. Günde en az 10 bardak çay içerim 2 şekerden 20 küp şeker.. Tatlının her türlüsünü yerim. Ama hergün yemem. Tuzuda bol kullanırım. Baharatın her türlüsünü severim.. Etide yerim sebzeyide. Hamur işine de hayır demem. Ekmeği de bol yerim her yemekte. Allaha şükür hiç bir sıkıntım yok. Hatta boyuma göre 6-7 kilo eksiğim var.

Bence bunlar insan metobolizmasıyla alakalı.. Sağlıklı beslendiğimiz sürece bir şeyden gelecek olan zararı başka birşey engelliyor...

Hergün sayfa sayfa haber, şeker yeme şöle olur, tuz yersen bitersin, et yersen yanarsın... Saman mı yicez?

Koruycu madde ve kimyasal barındıran hazır gıda tüketmedikten sonra ne tatlıdan ne tuzludan bi zarar geleceğini zannetmiyorum..

İlerliyen yaşlarda illaki dikkat edicez, oda şekerin tuzun suçu değil, ekonomik kullanım ömrünü doldurmuş bedenimizin işlevlerini yerine getirmekte zorlanmasından kaynaklanıyor bence.

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
yahu bu şekerin hiçmi faydası yokmuş.ben önceden çayı 3 şekerli içerdim 3ü 1 aradaya bile 2 şeker atardım taki şeker hastası komşum ford kamili tanıyana kadar adam şeker hastasıyım yeğenim bütün gece hayatım bitti sıfıra indim dedi ,bende çayı bile tek şekere düşürdüm. ama illaki faydalı olan yanlarıda olmalı bence

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yahu bu şekerin hiçmi faydası yokmuş.ben önceden çayı 3 şekerli içerdim 3ü 1 aradaya bile 2 şeker atardım taki şeker hastası komşum ford kamili tanıyana kadar adam şeker hastasıyım yeğenim bütün gece hayatım bitti sıfıra indim dedi ,bende çayı bile tek şekere düşürdüm. ama illaki faydalı olan yanlarıda olmalı bence

Şeker hastalığı %90 genetik oluyor. Çok şeker yemek şeker hastalığı yapmıyor. Ama zamanında yemek yemeyip uzun süre aç kalmak şeker hastalığını tetikliyor diye biliyorum.. Bu konuda Son söz söylenmiş..

http://www.youtube.com/watch?v=__91-Ej7Wvg

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artık "şeker gibi" deyimini hakaret olarak kullanacağız sanırım :D "Naber la şeker"

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Murat şeker gereğinden fazla kullanılırsa zehirden beterdir ama hiç kullanılmaması da sakıncalıdır.

Böyle bir sakınca yoktur Savaş abi. Yediğiniz hemen hemen her besinde ihtiyacınız olan şeker mevcuttur. Şeker doğal yolla alınabilen bir besin maddesidir; tıpkı tuz gibi.Pilav makarnadan tutun tüm meyvelere şeker zaten vardır.Şekerleme yerine de günde 1-2 tane bitter malden yemek yeterli ve sağlıklıdır. Ailem doktor burdan biliyorum. Bu arada beyaz şekeri tamamen çıkarın hayatınızdan; birşey kaybetmezsiniz.. ;)

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aklım hala tepsideki kebapta:D bu saattede onu yemek 1kg toz şeker yemek gibi zararlıdır heralde....kim açtı bu şeker muhabbetini:D

opelmi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah kimsenin başına vermesin tehlikeli bir hastalık.Bende çayı çok sever ve çok içerim son 1 aydır şeker yerine tatlandırıcı atıyorum , birazda yapabildiğim kadar yememden kıstım tam 6 kilo verdim.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aklım hala tepsideki kebapta:D bu saattede onu yemek 1kg toz şeker yemek gibi zararlıdır heralde....kim açtı bu şeker muhabbetini:D
galiba muhabbeti ben açtım, istediğiniz kebap olsun nasıl olsa yesek de öleceğiz yemesekte diyeyim :)