Sağlık Bilimleri Yöneticiliği hakkında bilgi lütfen

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar bu sene yiğenım sınava gırdi okul öncesi öğretmenlıgı ıstıodu olmyck gıbıymıs herhalde o da ankara üni. sağlık kurumları yöneticiliği bolumunu sorduda bende o bolum hakkında bılgı sahıbı olmadıgım ıcın sıze sordum acaba içinizde o bölümü bitirniş yada cevresınde bitirmiş kişiler varmı
iş olanakları
maaşı nasıldır şimdiden teşekkurler

yada polislik olursa polisliği tercih etcekmıs sızce polisin avantajları nerlerdir

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sağlık kurumlarının idari kısımlarında görev yapıyorlar, hastane müdürlüğüne kadar yükselme imkanı var. Devlet kurumlarında görev alırsa normal memur maaşı alıyorlar, özel kurumlarda ise belli bir rakam yok. Polisliğin iş garantisi var, maaşı fena değil ama çalışma koşulları ağırdır, sabah 08.00 akşam 17.00 çalışan polis yok gibi. Polis akademisini bitirirse ileride yükselir rahat eder.

mustafa17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abinin yorumu cuk oturmuş.Bende bu sene üniversiteye gitçem nasipse arkadaşımın babası sağlık yöneticiliği okumuş.Şu an hastane müdürü kendisi.Hastanelerin yöneticilik bölümlerinde çalışıyorlar diye biliyorum.

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağlık kurumları yoneticiliği hakkında bilgim olmadığı ıcın bır sey dıyemedım kpsseden kac almaları gerektıgını falan bılmıyorum polislik bu sıralar avantajlı gibi eskiden kotu bakıyorlardı askerle polis eğitimsız adamlardı ama sımdı oyle değil ıkısıde 2yıllık eğitim verdıklerı ıcın duzelme bayağ oldu ama tabi bildiğim kadar onlarında hemşire doktor gıbı calısma saatlerı agır bayramda nobetlerı falan oluyordur eğer sağlık kurumları yonetciliğini bitirince polis kadar maaş alıyorsa 2000-2500 arası bence onu tercıh etmelı tabi o bolumu okuyanla konussak daha iyi olur

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hastane yöneticiliği bizzat yakın bir akrabam yapmakta eğer iktidar yanlısı değilseniz veye birileri yoksa sürgün yer durursunuz

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
hastane yöneticiliği bizzat yakın bir akrabam yapmakta eğer iktidar yanlısı değilseniz veye birileri yoksa sürgün yer durursunuz

Son yaşananlara bakılırsa sanki polislerin bir eli yağda bir eli balda :(

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son yaşananlara bakılırsa sanki polislerin bir eli yağda bir eli balda :(

O olay aklıma geldikçe sınırlenıyorum ramazan ramazan adamı gunaha sokuyorlar bu devırde vekıloğluna yalakalancan terfi edeceksın

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
savas abi benim 1. dereceden akrabam ankarada sağlam bir hastanede yöneticiyken iktidar yanlısı olmadığı için sırf akrabamı gönderebilmek için ankaraya 150 km uzaklıkta bi sağlık ocağını sırf gönderebilmek için hastaneye çevirdiler ve simdi bu sahis hergün 200 km gidiyor 200 km yol geliyor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
29 senelik memuriyet hayatımda neler gördüm neler :(. Siyasel kadar zalim bir şey yoktur. Arkadaşımın babasının İl Milli Eğitim Müdürlüğünden aynı ilin bir kasabasına rehber öğretmen olarak atandırıldığını bilirim.

Son düzenleme:

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her ne olursa olsun (bu ülkenin şartlarının ne kadar bunun aksini söylediğini en iyi bilenlerden biri olarak) sevdiğiniz ve istediğiniz mesleği seçmenizi tavsiye ederim. Bizim ülkemizin gençliği, ne yazık ki oturduğu organını düşünmek için de kullanan eğitim yöneticileri sayesinde yetenekleri ve istekleri doğrultusunda meslek seçimi yapamıyorlar. Tabi bunun bir diğer ve en önemli sebebi ise istihdam. Haliyle siz sevdiğiniz değil, geçiminizi en rahat şekilde sağlayabileceğiniz meslek seçmek zorunda bırakılıyorsunuz. Bu da hayat boyu sevmediğiniz mesleği yapmak zorunda kalarak mutsuz, stresli, sinirli bir iş hayatı, bunun yansıması olarak da aynı seviyede sosyal hayat geçiriyorsunuz. O yüzden yaşınız biraz gençken mümkün olduğunca sevdiğiniz mesleği seçmeye çalışın ve onda sadece başarılı olun. Başarı zaten maddiyatı getirecektir. Allah yardımcınız olsun.

Son düzenleme: