sag-sol sinyal arizasi

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 2gun once kucuk bi islem icin arka stoplari yerinden cikardik.tekrar taktiktan sora sag-sol sinyal arizasi uyarisi vermeye basladi;sinyali yaktiktan sora 3kez normal cakiyor sonrasinda hizli seri yanmaya basliyor ve ariza uyarisi ekranda beliriyor.2gundur durum ayni.
Basina gelen yada bilgisi olan varmi?
(Stop lambalarini tekrar soktum fisini cikarip taktim hatta sagdakinin ampulunu filanda kontrol ettim ancak durum ayni)

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: sag-sol sinyal arizasi

Hiç başıma gelmedi ama başka araçlarda sinyal hızlı çakmaya başladığı zaman ampullerden birisi patlamış veya temassız oluyordu. Sadece arka değil bütün sinyal ampullerinizi kontrol etmenizi tavsiye ederim.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lt818 link' Alıntı:
Arkadaslar 2gun once kucuk bi islem icin arka stoplari yerinden cikardik.tekrar taktiktan sora sag-sol sinyal arizasi uyarisi vermeye basladi;sinyali yaktiktan sora 3kez normal cakiyor sonrasinda hizli seri yanmaya basliyor ve ariza uyarisi ekranda beliriyor.2gundur durum ayni.
Basina gelen yada bilgisi olan varmi?
(Stop lambalarini tekrar soktum fisini cikarip taktim hatta sagdakinin ampulunu filanda kontrol ettim ancak durum ayni)

Servise göstermende fayda var.

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konuyu açtım ancak kapatmadan bırakmışım,

İlk msjımda belirttigim sorunla birlikte birsüre idare ettikten sora 3. yıl bakımı için servise gittigimde gösterdim.Ustalarda benim gibi stopları ampulleri vs cıkarıp taktıklarını gördüm.Ancak finalde acıklamayı yapan arkadas stopların kontak aracın üzerindeyken söküldügünü dolayısıyla aracın bunu hafızaya kaydettigini ve oyuzden sinyal lambaları yandıgı halde arızaya gectigini belirtti.Arac bilgisayara baglandıktan sora ilgili arıza kodu silindi ve sorun ortadan kalktı.

Arka stoplara herhangi bi islem yapacak arkadaslar söküp takmadan evvel kontagı aracın üzerinde unutmasınlar :)

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Faydalı bir bilgi. Eyvallah.  thnxx