sağ ön kapıda tıkırtı

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar astra g sağ ön kapıdan bozuk yolda ufak bir tıkırtı geliyor. bu sorunu yaşayan ve (veya) çözümünü bilen bilgilendirirse sevinirim.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Tıkırtı kapıdan mı kapının içinden mi geliyor.
Kapı iç döşemesi söküldüyse oturmamış olabilir.
sökülmedi diyorsan sag kapının camını bi inndir kaldır
indirip kaldırırken dikkat et cam saga sola yatık mı inip kalkıyor.?

Eger cam yatık duruyosa kapının içinde camı tutan yuvanın plastik puntaları var. Onlardan biri kırılmış düşmüş ses yapıyo olabilir.

yilmust

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar astra g sağ ön kapıdan bozuk yolda ufak bir tıkırtı geliyor. bu sorunu yaşayan ve (veya) çözümünü bilen bilgilendirirse sevinirim.

arkadaşım benimde Astra G aracımın sol ön kapısından bozuk satıhlardan geçerken tıkırdı geliyor buda dikkatimi dağıtıyordu,
Birgün kapıların alt bölümlerini silerken, sol ön kapının alt kısmında bulunan su tahliye delikleri(kanalları) ni temizleyeyim dedim.
Birde baktımki deliğin ucunda beyaz birşey duruyor, deliği kapatmış vaziyette, hemen bir lamba aldım, incelediğimde deliğin boyutundan biraz daha irice, muhtemel içeride cekomastikle tutturulmuş bir yerden cekomastik kopmuş, daha ziyade şu elektrik ocaklarında resistanın tuturulmuş olduğu sert satıh gibi bir iki parça gördüm, çıkaramadım, kapının sökülmesi gerekecek, başka türlü buradan bu melanetler çıkmaz, servise gitmek gerekecek, böylece bıraktım...bu parçalar kapının içinde araç seyirhalinde iken sağa sola hereket ediyorlar, seste bunlardan kaynaklanıyor, birde sen senin araçı bir incele, muhtemelen böyle birşey olabilir....kal sağlıcakla...

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapılardan gelen sesler

1: Kapı menteşelerini kontrol ettirin.
2: Kapı lastikleri eskimiş veya yerinden çıkmış olabilir.
3: Kapı içi cam otomatiği ses yapabilir.
4: Kapı kartonu puntaları eskimiş olabilir.
5: Merkezi kilit telide zamanla ses yapar.

Kolay gelsin...

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde sunroof varsa ordanda yapabilir sırf bu ses için 2 kez servise gittim kapıları söktüler taktılar yağladılar özel ellerindeki aparatlarla gönyelediler ama sesten kurtulamadım ve sonunda çözdük sunroofdan geliyormuş

astra_njoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde sunroof varsa ordanda yapabilir sırf bu ses için 2 kez servise gittim kapıları söktüler taktılar yağladılar özel ellerindeki aparatlarla gönyelediler ama sesten kurtulamadım ve sonunda çözdük sunroofdan geliyormuş

Sunrooftaki sesi nasıl kestiniz? Bende sunroofun arkası açık iken tıkırtı geliyor bazen tam üzerimde deli ediyo beni :)

AstraG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya arkadaşlar bu mekanik bir alet tıkırtıda gelecek pıtırtıda pamuktan yapılma deilki bu arabalar Türkiye şartlarında olur bu yollarda

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüm cevap veren arkadaşlara teşekkürler.