sabahları soğukken titreme

xxenginxx

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese selamlar benim sorunum opel astra h kasa benzin/lpg li aracım var sabahları soğukken direksiyonda titreme ve gaz yememe sorunu oluyor araç ısındıktan 5 dak sonra geçiyor ve gün içi birdaha aynı sorunu yapmıyor bujiler değişti boğaz kelebeği temizlendi ama sonuç alamadık bobinlerden veya ısı sensöründen olma ihtimali varmı tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim teşekkkürler.

xxenginxx

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
benzinde aynı sorun var mı .
Sabahları ilk çalışırken yapıyor ısınınca hiçbir sıkıntı yok hem benzinde hemde LPG de sorunsuz

alperenmalakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şunu demek istiyorum.Aracınızın lpg vanasını kapatın aracı benzine geçirin en az yarım depo benzin alın birde enjektör temizleyici atıp 200 300 km benzinde kullanın.Aracın deposu hiç bir şekilde yarımın altına düşmesin,lpg de kullanırken bile . (Şunu anlayalım;sorun lpg kaynaklımı , yoksa araç kaynaklımı)

alperenmalakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1)Sabah araç önce benzin ile çalışıyor.Uzun süre benzin almadıysanız yada uzun süre benİn deposu az yakıtla dewam etti ise benzin pompanızda problem olabilir yada sistemde tortuya bağlı tıkanıklık v.s olabilir.
2)eğer araçta benzinde kullanırken herhangi bir sıkıntı yok ise (sabah olan problemden bahsediyorum)ozaman problemde ilk aşamada regülatördür,kaçak testi yapılır.
Bu saydığım iki seçenek sırayla izlemeniz gereken yollar
Ama bu söylemiş olduğunuz soruna neden olabilecek bir çok faktör var ,seçenekleri eleyerek gidin.

xxenginxx

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
1)Sabah araç önce benzin ile çalışıyor.Uzun süre benzin almadıysanız yada uzun süre benİn deposu az yakıtla dewam etti ise benzin pompanızda problem olabilir yada sistemde tortuya bağlı tıkanıklık v.s olabilir.
2)eğer araçta benzinde kullanırken herhangi bir sıkıntı yok ise (sabah olan problemden bahsediyorum)ozaman problemde ilk aşamada regülatördür,kaçak testi yapılır.
Bu saydığım iki seçenek sırayla izlemeniz gereken yollar
Ama bu söylemiş olduğunuz soruna neden olabilecek bir çok faktör var ,seçenekleri eleyerek gidin.
aracı geceden ustaya bıraktım bu sabah kontrol ettiler benzin basıncı düşük dedi sizin dediğiniz gibi enjektör temizleyici koyup 200 300 km yol yap dedi bakalım deneyeceğiz cevabınız için teşekkürler

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benzin geri dönüş valfinden olabilir