Sabahları gaz yememe ve titreme sorunu...

• Konuyu başlatan ikokci
  • Başlangıç tarihi

salih_akkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu problem herkes de mevcut herhalde bende de var opel lpg pek anlaşamıyor herhalde bizde benzincilerle anlaşamıyoruz ne yapalım gittiği yere kadar bineceğiz kar edelim derken zarara gireceğiz bobin yiyor buji gidiyor daha neler neler masraf..herkese sorunsuz opeline binmek nasip olur inş..saygılarımla

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
lpg sorunu

bu sorun sadece opallerde var diğer kullandığım araçlarda hiç yaşamadım ..

buna mutabık sorun lpg'de değil lpg ye uyum sağlayamayan araçlarımızda sanırım ama yinede hergün zam gelen litresi bilmem kaç lira olan benzinde kullanmaktansa lpg'yi tercih ediyorum ve biliyorum ki bu son aracım değil o yüzden yakıttan yaptığım kar ile satacağım zamanki zararım orantılanmış oluyor :) hep böyle oldu ...
Bu sorunların aynısını fiat palio,skoda fabia ve renault brodvay de yaşadım.nasıl yalnızca opellerde oluyor anlamadım.Öyle bir kesin yargıya varmışsınki sanki diğer araçların hepsi lpg ile mükemmel çalışıyor.Bu sorunlarda aracın markasının hiç bir önemi yok,benzinli araçların hepsi aynı prensiple çalışır ve ona göre dizayn edilmiştir.Bu nedenle bu sorunu yaşamadım diyen insan çok ender çıkar.ben daha sorun yaşamayan görmedim.Honda cıvıc marka aracı olan arkadaşım yeni sıralı sistem taktırdı,6 aydır sorun bitmiyor.Arkadaşları yanıltmayalım.

anıl_ilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesin sonuca vardığım doğrudur çünkü yazmış olduğun araçlardan hepsini kullandım (fazlasıda var )bunları test için değil kendi araçlarım olarak kullandım ve 5 tanesinde de sıralı sistem vardı markalarıyla belirteyim tatmin olacaksan

fiat tipo-voltran
bmw320i-lovato
scoda octavia-brc
skoda fabia-tartarini
honda civic-brc
son olarakda opel c kasa -atiker

ve sadece opelde bu sorunu yaşadım bilmem birşey ifade ediyor mu?
bizler burada yalanyanlışlarla değil tecrübelerle sabit yaşadıklarımızı paylaşırız ..

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım sen diyorsunki bu lpg yalnızca opelde sorun çıkarıyor.Öylemi benmi yanlış anlıyorum.O zaman bana mantıklı bir açıklama yaparmısın.Neden sadece opelde yaşıyorsun.Çünkü benim gördüğüm duyduğum tek örnek sensin.Kusura bakma ama ya benim eski araçlarımda ve diğer sorun yaşayan kullanıcıların araçlarındaki lpg de sorun var ya da senin opel marka aracında sorun var.Birde böyle düşünmek lazım.

anıl_ilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üst başlıkları okumanı tavsiye edicem ,ya da forum içerisinde aratma yaptıktan sonra tekrar cevap yazarsan sevinirim

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava Akış sensörüne baktırın, o arızalanınca o tip rahatsızlıklar oluşuyor. Astralarda Hava filtresinden hemen sonraki bölümde bulunuyor.

2540801656_80d6771d75_o.jpg
ewt cogunlukla burdan kaynaklaniyor arizalar...tesekkurler..

dakota

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar aynı sorun bendede wardı çeyrek benzin warken depoda oktan yükseltici koydum ve şuan için sorun ortadan kalktı tawsiye ederim 6ytl ye aldım oktan artırıcıyı? ve serviste bana bunn sebebinn benzinden olabileceği sölendi lpgde kullandığımız için aracı benzin uzun süre depoda beklediği için kalitesinn düştüğünü ve buyüzden sık aralıklarla az azbenzin almam sölendi ve birkere ekledim oktan yükseltici 1aydırr saat gibi maşallah:)

dakota

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla kardeşş benzinliklerde satılıyo ben anakrada petrol ofisinden aldım oktan artırıcı şimdi markasını tam hatırlamıoum senn herhangi bir marka al koy bence ben yararını gördüm

gungoro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg ve benzinin oktanları,yanma sonu sıcaklıkları,dolayısıyla alınan enerji farklıdır.Lpg yandıktan sonra daha çok ısı açığa çıkar.bu sebeplerden dolayı buji seçimini lpg ye göre yapmalısınız.Benim aracım 14corsa c 16 v orjinal bujilerini kullanamıyorum.Çünkü,kötü yanma sonucu lamda sonde kötü yanmayı okuyup ecu ya sinyal gönderiyor.Ecu da silindirlerden birini devre dışı bırakıyor.Bu durumda motronik lambası yanıyor.Lpg ye uygun buji ile tüm bu sorunları çözdüm.Çekiş,tekleme,fazla yakıt vs.