Sabah ilk çalıştırmada gelen zırıltı sesi

Benexol

Kayıtlı Kullanıcı
66-Yozgat
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar bu üçüncü astra 1.4t 2019 sport 10000km Diğerlerinde yoktu bu ses sabah ilk çalıştırmada zırıltı sesi var. Sanki ön göğüs altından gaz verip çekince netleşiyor. Kaputu açıyorum ses yok, araç ısınınca ses kesiliyor. Sanki plastik aksamda gevşeklik varmış gibi ses geliyor.Tüm ses gelecek yerleri bez bantla sardım yine bulamadım. Anlamadığım araç ısınınca neden ses kesiliyor. Bilgisi olan varmı dır arkadaşlar.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Öncelikle kapı gözlerini,torpidoyu ve diğer gözleri kontrol edin içinde bozuk para veya zırıltı yapacak bir parça varmı...Daha sonra zırıltı yaparken göstergelerin bulunduğu üst kapağı basıtırın...Ondanda değilse ön üst okuma aydınlatma lambasının bulunduğu bölümdeki parçaları zıırltı yaparken bastırın...Havalar biraz daha soğumaya başladı...Sıcak soğuk farkında plastik parçalarda genleşme oluyor...

Benexol

Kayıtlı Kullanıcı
66-Yozgat
Siteyi ziyaret et
Cemil bey bu bahsettiğiniz yerleri izole ettim. Sadece kapılar kaldı sinir bozucu bir ses araç ısınınca ses kesliyor

Mahone

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var. 2013 Astra H araç çözemedim. Ancak benim ısınmayla ilgisi yok sürekli olarak geliyor. Rolantide var yolda hareket halinde titreşim artınca da oluyor tanıdık ustaya gittim kaputu açtı dinledi hendeğe girdi altından dinledi ses yok. Sadece aracın içinden, direksiyonun arkasından geliyor. Motordan kaynaklı değil dedi plastik sesi bişey olmaz dedi ama takıldım bi kere sese.

Benexol

Kayıtlı Kullanıcı
66-Yozgat
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var. 2013 Astra H araç çözemedim. Ancak benim ısınmayla ilgisi yok sürekli olarak geliyor. Rolantide var yolda hareket halinde titreşim artınca da oluyor tanıdık ustaya gittim kaputu açtı dinledi hendeğe girdi altından dinledi ses yok. Sadece aracın içinden, direksiyonun arkasından geliyor. Motordan kaynaklı değil dedi plastik sesi bişey olmaz dedi ama takıldım bi kere sese.
2012 astra h kasada vardı bahsettiğiniz ses usta bulamadı en sonunda sağ çamurlu altındaki kanister valfinden geldiğini buldum söktüm. Usta değişmesi gerekli dedi tamir olmuyormuş. Araştırdım çok pahalı idi. Hava tuttum taktım ses kesildi. Belki faydalı olur.

Mahone

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2012 astra h kasada vardı bahsettiğiniz ses usta bulamadı en sonunda sağ çamurlu altındaki kanister valfinden geldiğini buldum söktüm. Usta değişmesi gerekli dedi tamir olmuyormuş. Araştırdım çok pahalı idi. Hava tuttum taktım ses kesildi. Belki faydalı olur.
Kendi ustama henüz gösterememiştim balım zamanı geldi kanister valfi aklımda olsun ona da baktırayım. Bendeki ses tuhaf bi ses her zaman olmuyo motor titreşimine bağlı oluşup kayboluyor. Mesela rolantide oluyo gaza dokunuyorum geçiyo devir düşünce tekrar oluyo, rolantide vitese geçiriyorum ayağım frende yine geçiyo, yolda bazen duyuyorum titreşimli yollarda vs vs vs Tam kafayı yemelik yani. Öneri için teşekkürler tekrar 👍