rolenti sorunu x20xev

kenan595

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
merhabalar arkadaşlar sorunumu çözemedım gıttı :( 2. vıteste devırlı gıttım 15 km kadr sonra rolentım dengesızlestı rolentı motorum yenı aldım değısen bse olmadı sorunda su gaz verırım devır yukarda takılı kalır yuksek devır soktumde soketını normal calısır aklıma ısı musurude gelıyor ama soketı soktumde rolentını motorunun gaz verırım brakırım normal rolentı soketı takıldında yuksek devır yenı rolentı motoruda taktım aynı gaz kelebeği boğaz temızlendı. yardımlarınızı rıca ederim tecrubelerınızı hayırlı gunler sorunsuz herkese

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
merhabalar arkadaşlar sorunumu çözemedım gıttı :( 2. vıteste devırlı gıttım 15 km kadr sonra rolentım dengesızlestı rolentı motorum yenı aldım değısen bse olmadı sorunda su gaz verırım devır yukarda takılı kalır yuksek devır soktumde soketını normal calısır aklıma ısı musurude gelıyor ama soketı soktumde rolentını motorunun gaz verırım brakırım normal rolentı soketı takıldında yuksek devır yenı rolentı motoruda taktım aynı gaz kelebeği boğaz temızlendı. yardımlarınızı rıca ederim tecrubelerınızı hayırlı gunler sorunsuz herkese
Geçen bi arkadaş rolanti sorunu yüzünden sanayiye gitmişti, değiştirdiler düzelmedi. Sonra bu Opel ustasına gitti, uyumsuz rolanti motoru takmışlar, orjinal üreticinin parçasını taktirdi, düzeldi

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

muhammedkoc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal rolanti motoru bulamıyorsan sök rolanti motorunu arayı bi conta ile körle tekrar yerine tak fişide takılı olsun rolantin normalleşir.(eğer sorun rolanti motorundan ise.)

kenan595

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Geçen bi arkadaş rolanti sorunu yüzünden sanayiye gitmişti, değiştirdiler düzelmedi. Sonra bu Opel ustasına gitti, uyumsuz rolanti motoru takmışlar, orjinal üreticinin parçasını taktirdi, düzeldi

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkür ederim bir bakayım.

kenan595

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
orjinal rolanti motoru bulamıyorsan sök rolanti motorunu arayı bi conta ile körle tekrar yerine tak fişide takılı olsun rolantin normalleşir.(eğer sorun rolanti motorundan ise.)

şu an zaten fişi cekılı b sekılde surerım ama körlemek ve fişi takılı olması çok mantuıklı egr iptali gibi teşekkür ederim yapacağım :)

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
şu an zaten fişi cekılı b sekılde surerım ama körlemek ve fişi takılı olması çok mantuıklı egr iptali gibi teşekkür ederim yapacağım :)

1-)Rölanti ayarlayıcısının fişini çıkart
2-)Boğaz kelebek ayar vidası ile rölantiyi 700 e ayarla
3-) Akünün kutup başını sök
4-) far anahtarını açığa getir
5-) 15 dakika bekle
6-) far anahtarını kapat, rölanti ayarlayıcının fişini tak, kutup başını tak
7-) motoru çalıştır gaza basma 5 dakika hiç gaza dokunmadan rölantide çalışsın

işlem tamamdır

kenan595

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
1-)Rölanti ayarlayıcısının fişini çıkart
2-)Boğaz kelebek ayar vidası ile rölantiyi 700 e ayarla
3-) Akünün kutup başını sök
4-) far anahtarını açığa getir
5-) 15 dakika bekle
6-) far anahtarını kapat, rölanti ayarlayıcının fişini tak, kutup başını tak
7-) motoru çalıştır gaza basma 5 dakika hiç gaza dokunmadan rölantide çalışsın

işlem tamamdır

teşekkur ederim deneyeceğim zaten rolentı su an 900 cvarı

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
teşekkur ederim deneyeceğim zaten rolentı su an 900 cvarı

Rolantiyi fis cekiliyken 700 e ayarlayacaksiniz fisi takinca o zaten yine 900 e gelecek.

Fis cekiliyken yapacaginiz 700 ayari bogaz kelebegini ayarlamak icindir.
Bogaz kelebegi ayarli olmayan araba zaten hicbir zaman duzgun calismaz

Vuruntu sensoru ve bogaz kelebek ayari ile baslar hersey bu ikisi yanlis olursa hersey yanlis sayilir

O yuzden siz 900 olsada rolanti yazdiklarimi yapin

kenan595

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Rolantiyi fis cekiliyken 700 e ayarlayacaksiniz fisi takinca o zaten yine 900 e gelecek.

Fis cekiliyken yapacaginiz 700 ayari bogaz kelebegini ayarlamak icindir.
Bogaz kelebegi ayarli olmayan araba zaten hicbir zaman duzgun calismaz

Vuruntu sensoru ve bogaz kelebek ayari ile baslar hersey bu ikisi yanlis olursa hersey yanlis sayilir

O yuzden siz 900 olsada rolanti yazdiklarimi yapin
denedim değisen bse olmadı [emoji52] bde bir soru daha araba buhar cıkarır rolendıde motor sıcak derece 90 95 gaza basınca daha col buhar cıkarır normalmı hava soguklunuda dusunur ısek?

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi