Rölantideki yakıt sarfiyatının artması

opelvectra20CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o o kadar önemli değil benim vectra daha öne 0.7 gösteriyordu ama çok yakıyordu LPG ayarı ile oynadık şimdi 1.2 gösteriyor ama az yakıyor. ve o gösterge regülatör üzerindeki basınç ayarı ile düşebiliyor. yükselebiliyor da Yani kendini tatmin etmek istiyorsan regülatör üzerindeki ayarı biraz kıs

çevik 80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
...

Arkadaşlar benim anlık tüketim 1.2-1.4 den aşağı hiç düşmedi.Sizinkilere göre bayağı yakıyor benim araç.halbuki ayar da yaptırdım.(Ş.İ.220 krş Ş:a.130 krş yakıyor).Bu tüketim oksijen sensöründen midir sizce?Arızalı çünkü.
Bir de hazır konu açılmışken Araçla motor freniyle ilerlerken anlık tüketim 999,9 km/l gösteriyor.Bunun 0.0 km/l göstermesi gerekmiyor mu? Ne yapmam lazım düzeltmek için.

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim anlık tüketim 1.2-1.4 den aşağı hiç düşmedi.Sizinkilere göre bayağı yakıyor benim araç.halbuki ayar da yaptırdım.(Ş.İ.220 krş Ş:a.130 krş yakıyor).Bu tüketim oksijen sensöründen midir sizce?Arızalı çünkü.
Bir de hazır konu açılmışken Araçla motor freniyle ilerlerken anlık tüketim 999,9 km/l gösteriyor.Bunun 0.0 km/l göstermesi gerekmiyor mu? Ne yapmam lazım düzeltmek için.

bende kendiminkini cok sanırdım neler varmış.. hakan abi arabay dereceli eksantrik falan taktıktan sonra araba 1.2 yakmaya başlamıştı ama sizin araba standart sanırım.. ilginc

bu motor freni ile giderken evet 0.0 yakması lazım ki gostermesede oyle yakar.. ama illa göstersin diyorsanız sanırım bir servis yolu tutacaksınız.

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kendiminkini cok sanırdım neler varmış.. hakan abi arabay dereceli eksantrik falan taktıktan sonra araba 1.2 yakmaya başlamıştı ama sizin araba standart sanırım.. ilginc

bu motor freni ile giderken evet 0.0 yakması lazım ki gostermesede oyle yakar.. ama illa göstersin diyorsanız sanırım bir servis yolu tutacaksınız.

Ben de yol bilgisayarı falan olmadıgı icin takılmıyorum bunlara :)

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

999 km/l ile 0.0litre/100km aynı şey. sizin birim farklı olduğu için o sayı yazıyor. korkacak birşey yok :)