Rölantide yağ ışığı yanıp sönüyor sebebi ne olabilir

Burakk.45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşallah tahmin ettiğim gibi değildir bende çok önceden 2007 yıllarında peugeot 1998 model 106 vardı dediğin olayı o yıllar 1 yıl boyunca yaşadım pejo da sorunun kaynağını çok araştırdıdık o zaman ama bulamadık son zamanlarda yağını sürekli konrol ederdim eksitlme falanda yapmıyordu o zamanlar ama o lamba arada bir göz kırpıyordu taki bu motor lambası artık ışıklarda rolantide dururken tam yanmaya başladı önceden ara ara göz kırpardı sonra rolantilerde tam yanmaya başladı yağına baktım resmen içmiş yağı bende yeni yağ alıp tamamladım yağını ama aynı sorun devam etmeye başladı artık rolantiye düşmeye yakın yanıyordu durunca tam yanıyordu artık yağ pompası falan dedik ama malesef motoru bitirmisiz artık siboplar falan değişti yanlış hatırlamıyorsam ama yarım motor yaptırdım o zaman 1 sene daha bindikten sonra satmıştım.

inşallah başıma aynısı gelmez

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam gaz vermeden yanıyor deseydin yağ filtresini değiştir tıkanmış derdim ama hararet var ve yağ lambası yakıyor, ayrıca yağ eksiltiriyorsa bloktaki kanallar çatlamış ve su devir daim i tam olmuyor ayrıca da suya yağ karıştığı için yağ eksiltme de oluyor. bunlar da conta yandığında yada blok ta ki su kanallarında çatlama olduğunda olur. motor suyuna bakın çamur gibiyse yada suyun üstü de yüzen yağ görüyorsanız dediklerim olabilir..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ pompasında sorun olabilir eğer yağ veya su eksiltmiyor ve birbirine karıştırmıyorsa.pompa görevini eksik yapınca hararet artıyor olabilir.ekranda soğutma suyu eksik uyarısımı var?coolant level ?

Sony Z5 ile gönderildi

Burakk.45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün bi ustaya gösterdim yağ eksiltme veya suyunda herhangi bir problem yok dedi müşür ile filtreye baktı filtreyi değiştirdik bugün yapmadı bu hatayı, bu geçici bir çözüm değildir umarım yağ pompasını ölçtürmek zahmetli bir iş mi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Filtreden yapıyor olabilir elbette.şişmiş ise yeterli yağ geçemiyor olabilir bekleyin acele etmeyin.motoru açtırmak için erken.
Yağ pompası motorun altından değiştiriliyor.bence zahmetli değil ama pahalı olabiliyor bazı modellerde

Sony Z5 ile gönderildi

Burakk.45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Filtreden yapıyor olabilir elbette.şişmiş ise yeterli yağ geçemiyor olabilir bekleyin acele etmeyin.motoru açtırmak için erken.
Yağ pompası motorun altından değiştiriliyor.bence zahmetli değil ama pahalı olabiliyor bazı modellerde

Sony Z5 ile gönderildi

anladım teşekkür ederim

Burakk.45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı bayramlar herkese sorun tekrar yapmaya başladı müşürde sorun yok demişti usta filtresinide degistirdi ama bugun tekrar yapmaya basladi nedense cok sicak havalarda sık sık dur kalk olduğu zaman yapıyor şuan tek çare yağ pompası mi sizce

muminp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda da rölantide iken yağ lambası yanıp sönüyordu, müşür filtre falan değişti olmadı, en son yağ pompası değişti sorun çözüldü, aracı o şekilde kullanmamanızı tavsiye ederim..

royalclass

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhaba uzun süredir devam eden bir sorunum var çözümü hakkında yardımcı olabilir misiniz ?
Araç 2004 model Corsa 1.3 dizel eastronik
6 ay önce conta değişimi için motor açıldı işlemler halledildi yağ kaçakları baş gösterdi şanzuman kulağı denildi araç fazlasıyla gitti geldi neyse ilk uzun yol yaptığında araç zorlanması ile beraber yokuş in çık yağ ikaz lambası yaktı kırmızı şekilde sağa çektim baktım rölanti de yapıyor sadece dinlendik araba soğudu çalıştırdım problem yok sonra bu aşamadan sonra arabaya yapılan işlemler sırasıyla aşağıda
Yağ müşürü değişim 2 kez
Yağ değişim 2 kez
Yağ pompası değişti
Liquoi moly motor iç temizleyici
ilk ara.ta 5-30 gm yağ vardı 2. koyduğum yağ lqui moly 5-40
Sorun hakkında bilgisi olan var mı araçtan soğudum usta ya gidiyorum birde motor açalım diyor aracın çekişinde vb hiç sıkıntı yok ?