Rölantide Titreme

Ozgur82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selam :) Benim 2007 (corsa d) 110bin'de bir Corsa'm 1.3 CDTI (75BG) var... Zırt pırt masraf çıkarsada seviyorum arabamı... Neyse konu arabama olan aşkım değil...

Arabam rölantide titriyor ve eğer uzun bir süre atıyorum ışıklarda 90 snye bekliyorsam arabanın içinde titremeyi hissediyorum. Velhasıl kelam, bir tavsiye üzerine arabayı enjeksiyoncuya götürdüm usta tertemiz hiç bir şey yok dedi... (150 TL gitti) 150 TL gitsin sorun değilde zırt pırt oraya buraya kontrol ettirip temiz taş gibi denmesi için para vermek istemiyorum... Bu arada arabanın 100bin'de trigeri değişti... Sizce bu rölantide titreme neden kaynaklıdır?

Son olarak bugün park yerinde tamponuma sürtmüş avarelin biri beyaz arabada siyah çizik hoş durmuyor, sprey boyayı bir kaba sıksam sulu boya fırçasıyla rötüş yapsam tutar mı? Jantlara yapıyorum bunu oluyor ama gövde üzerine hiç denemedim, sizin bir taktiğiniz var mı?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de c versiyon 70hplik var aynı titreme bende de var volant kaynaklı değil sizin dediğiniz giib bende enjektör söktürüp kontrol ettirip temizletip ayarlatıp taktırmıştım 150tl gitmişti, pompada aynı şekilde turboda değişti ama araç acayip titrio hele bazı günlerde aracın her yerinden ses geliyor

Ozgur82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egr dışında başka bir seçenek geliyor mu aklınıza? Çünkü sanayide geçirecek zamanım yok ustalara soruyorum hepsi kem küm ediyor 10 tane ustaya götürdüm enjeksiyondan başka bişey demediler ama o da temiz çıktı. Hala durumu açıklayabilen bir usta yok... egr dışında aklınıza bir şey geliyor mu bir ustaya gideceksem bütün seçenekleri dökeyim ortaya

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben normal dizel titremesi sanıyodum :) gerçi astra h hiç böyle değildide 2. el alınca bilemiyor insan tabi. Bizim araçlarda da egryi öyle bi yere koymuşlarki yağ pompası daha kolay sökülür

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Sorun Egr değilse bile ki bence yüksek ihtimal Egrdir;
En kötü aracınız temizlenmiş, rahatlamış olur. Masrafınız boşa gitmiş olmaz, bakım yapılmış olur. Egr yi eledikten sonraki diğer olası seçenekler, maliyetli olur ve daha uzun süre emek, deneme vs. gerekir.

RfatCetinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rolanti motoruna baktırmayı dene.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Rolanti valfine baktırın bi

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Rölanti valfiyle ilgisi yok, motor kulaklarınızda problem olabilir motor km nedir?
Rolantide titriyormus, ben sandım rolanti titriyor, yanlış okumuşum [emoji4][emoji106]

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi