Rolantide tekleme ve arıza ışığı...

erhan_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar
2-3 gündür aracımda bir sorun var ve tatil dolayısıyla baktırma fırsatı bulamadım.Sorun başlıktada belirttiğim gibi rolantide çalışırken tekleme mevcut.Sanki stop edicekmiş gibi çalışıyor ve arıza ışığım yanıyor.Aklıma ilk gelen oksijen sensörü oldu. Ancak geçtiğimiz hafta sonu istanbula gidip gelmiştim ve yolda aldığım benzinden sonra arabanın cekişinde az da olsa bir düşüş oldu. Aldığım o benzin bu soruna sebep olabilirmi (bujilere vs.)
fikirleriniz için şimdiden teşekkürler...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekleme yapiyorsa atesleme ünitesinde ve sensor hatasi olabilir..ariza okutman lazim..isik yaniyor diyorsun..

tanerr22

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
eğer araç yürürken tekleme yapıyorsa ateşleme bobini olma olasığı yüksek 270 tl fiyatı var.diğer türlü sadece rölantide yapıyorsa aracın değerlerini kotrol etmelisin.

erhan_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekleme sadece rolantideydi, bugün cihaza bagladık EGR valfinde hata verdi. Egr yi iptal ettik sorun kalmadı.İlginize teşekkürler...

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahhhhhhhhhhhh egr ahhhhhhhhhhhhhhhh nelere kaadirsin. bu arada aracınızda arıza ışığı yanmadı mı. körlemeden sonra. motor kodunuz nedir.

erhan_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hadi onunla geçmiş olsun bro :)

eyw bro sagol büyük bişey sandım ama yırttım sadece egr yle :):)

ahhhhhhhhhhhh egr ahhhhhhhhhhhhhhhh nelere kaadirsin. bu arada aracınızda arıza ışığı yanmadı mı. körlemeden sonra. motor kodunuz nedir.

baya korkuttu gerçekten :) ama arıza ışığım yanmadı iptal ettikten sonra, motor kodum x12xe..