Rölantide Kaloriferim Isıtmıyor

needcorsac2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

CorsaC aracımla, 3 yaşındaki oğlumu sabah kreşe bıraktığımızdan rölantide arabayı ısıtmam şart, araba giderken ısınıyor ama çok iyi değil. Rölantide kaldıktan 1 dk sonra soğumaya başlıyor.Motor hararet göstergesi normal (ortada). Bu sene içinde triger setini serviste değiştirdim, devirdaimden şüpheleniyorum. Kalorifer peteğinin sökülmeside bayağı meşakatliymiş. Önerilerinizi alabilirmiyim?

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında fazla meşakatli bir iş değil gerçi arabasına bağlı astra f lerde değil en azından kalorifer sistemini elden geçirebilirsin zira hararet ortadayken hamam gibi yapması lazım bir sıkıntı olabilir..

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rölantide kalorifer ısıtmıyor hocam bende de... araç hareket edince sıcak hava geliyor... bende problem yok iki dakika sonra hareket edince baya hamam oluyor içersi 2nci kademe bile terletiyor içerdekileri... bana normal geldi bu durum...

Son düzenleme:

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaloriferin soğuduğunu hissettiğinizde arabanın hararet göstergesi de düşmüş oluyor mu?

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalorifer ile ilgili bende soraayım bari.Vectra verken Ağrı da 1. kademe bile yeterli olurdu mükemmel ıstırdı.Şimdi Ordu Gölköydeyim Astra var.Buraların havası daha ılık ama ısıtmada sıkıntı var.Neresine baktırcam.Birde hararet göstergesi koymamaışlar kıl oluyorum.Cliolarda devir göstergesi yok bazı modellerde onla dalga gecerdim.Bununda farkı yok.

özgür kdf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam olarak mantıklı mekanik nedenini bilmiyorum ama daha önceki arabalarımda da aynıydı rolantide hep az ısıtıyorlardı. bilmiyorum belki de kalorifere su radyatörden sonra geliyordur ve rolantide su devirdaimi yavaş olduğundan motor sıcak da olsa radyatörde soğuduğu için kalorifere motordan daha soğuk bir su geliyordur tek tahminim bu.

EgeErbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel Araçlarda normal 7-8 km sonra adam gibi ısıtmaya başlar