Rölantide Hararet Artması

herby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkeze iyi günler keyifli forumlar... Konuyu açmadan arattım forumda ancak tam aydınlatıcı bilgiye ulaşamadım.. Bende 99 model 1.4 16V otomatik Corsa var.. Dün şehirdışı yoldan geldikten sonra rölantide arabayı çalıştırırken hararet göstergesi kırmızıya ramak kala durdu.. Beni baya korkuttu tam bu sırada fan devreye girdi ve orda sabitledi bende biraz şaşkınlıkla stop ettim motoru keşke etmeseydim aslında fan düşürebiliyomu sıcaklığı ona baksaydım ancak bakamadım işte... Servisi aradığımda 103 derecede fan çalıştığını söyledi bu sıcaklığa kadar normal dedi ancak benimki biraz geç kalıyor galiba.. Sizce sorun ne olabilir? Birde Bursalı arkadaşlardan kaliteli işçiliği olan servis tavsiyesi rica ediyorum.. Cevaplayan bütün arkadaşlara teşekkür ederim...

ibocompany

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fan müşürün arızalı. aynı durum bendede vardı. eğer arabanda klima varsa fan çift devir oluyor. bende ikici kademe arızalanmış değiştirttirdim sorun düzeldi. özellikle rolantide iken daha çok hararet artar. giderken düşer zorlamadığın sürece aracı. bu arada devirdaymıda kontrol ettir.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım motor tam soğumadan rolantide çalıştırdıysan fanı erken açar normaldir aracın dinlendikten sonra dene;)

herby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gokalp' Alıntı:
arkadaşım motor tam soğumadan rolantide çalıştırdıysan fanı erken açar normaldir aracın dinlendikten sonra dene;)

45 dakkalık bir akıcı trafikten geldim daha sonra çalışır vaziyette bıraktım böyle oldu...

herby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ibocompany' Alıntı:
fan müşürün arızalı. aynı durum bendede vardı. eğer arabanda klima varsa fan çift devir oluyor. bende ikici kademe arızalanmış değiştirttirdim sorun düzeldi. özellikle rolantide iken daha çok hararet artar. giderken düşer zorlamadığın sürece aracı. bu arada devirdaymıda kontrol ettir.

Hocam maliyeti ne kadar acaba?

herby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar biraz önce yine test ettim.. 25 km şehir dışı kullanımdan sonra rolantiye bıraktım .. 103 dereceye gelmeden biraz önce fan çalıştı ve sabitledi.. Ancak dün niye öyle yaptı hala anlamış değilim...:rolleyes:

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence korkulacak birşey yok...radyatör suyunda eksilme falan var mıydı?

herby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben arabayı yeni aldığım için hangi su nerde anlayamadım...
Motoru daha çözemedim...

motorlb9.jpg

Bu resim üstünden bana yardımcı olabilirmisiniz acaba?

herby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar biraz önce yine denedim arabayı bu seferde rolantide çalışırken kalorifer sıcak ısı vermemeye başladı.. hareket ettim düzeldi.. Bağlantılı sanırım bunlar...

herby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir yardım lütfen ...