Rölantide ESP hatası ve fan açma

Samba

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. 2010 model Astra j kasa otomatik aracımda rölantide çalışırken fan açıyor. Hemen ardından ESP hatası ve servis işareti çıkıyor. Tekrar hareket ettiğimde hata siliniyor fakat durunca yine aynı hatayı veriyor. Özel serviste baktılar, bulamadılar. 2 ustaya götürdüm ikincisi oksijen sensörü olabilir dedi. Bir depo benzinde kullan düzelir dedi ama hâlâ aynı sıkıntı devam ediyor. Şunun aynısı;
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Firatft

Firatft

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. 2010 model Astra j kasa otomatik aracımda rölantide çalışırken fan açıyor. Hemen ardından ESP hatası ve servis işareti çıkıyor. Tekrar hareket ettiğimde hata siliniyor fakat durunca yine aynı hatayı veriyor. Özel serviste baktılar, bulamadılar. 2 ustaya götürdüm ikincisi oksijen sensörü olabilir dedi. Bir depo benzinde kullan düzelir dedi ama hâlâ aynı sıkıntı devam ediyor. Şunun aynısı;
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba hocam aynı sorun bende de var beyinden denildi lehim yapildi ama 6 ay sonra yine aynı sorunu yasadim cozerseniz lutfen benide bilgilendirirmisiniz benim aracimda astra h 1.3 cdti 2010 esentia

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
İki aracı motorları farklı dolayısıyla kontrol üniteleride farklı. @Samba motor arıza ışığınızda yanıyr arıza kdolarını vereseiz daha iyi yardımcı lurz fan açmadan kasıt radyatör faı sanırım o sırada klima devrede mi?

Yoksa otomatik klimanız var ve iç havalandırma fanı arızada kendi kendine mi çalışıyor? Bu kısmı anlayamadım

Firatft

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İki aracı motorları farklı dolayısıyla kontrol üniteleride farklı. @Samba motor arıza ışığınızda yanıyr arıza kdolarını vereseiz daha iyi yardımcı lurz fan açmadan kasıt radyatör faı sanırım o sırada klima devrede mi?

Yoksa otomatik klimanız var ve iç havalandırma fanı arızada kendi kendine mi çalışıyor? Bu kısmı anlayamadım
Bilgisyara baglattim robotik sanzumandan hata verdiğini ama sorunun beyinde oldugu soylendi lehim gibi bir tamir yapildi 6 ay kadar duzeldi fakat yine aymi sorunu cikardi klima acikti evet esp ve motor ariza. Lambasi yaniyor fan aciliyor yuksek sekilde ve vites kilitlemiyor sadece dusurebiliyorum kenara cekip 5 dk bekleyince tekrar mars bastığımda bir 50km daha sorunsuz gidiyor