!!!rolanti sorunu!!! bıktım artık böyle giderse aracı kapının önünde yakacağım

skyrunnerug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 3 senedir 2000 model cd bir astraya sahibim. Artık nerden aldım bu aracı diyecek konuma geldim. Sorun şu ki; lanet araç rolantide durmuyor zıp zıp zıplıyor(500-1100 arası) bazende stop ediyor ne yaptıysam düzeltemedim yaptıklarım:
-Defalarca boğaz kelebeği temizliği
-Defalarca egr valfi temizliği düzelmeyince iptali
-Map sensörü değişimi
-Rolanti sensörü değişimi
-O2 sensörü değişimi
-Manifold hava kaçak kontrolü
-Carbon clean
anlayacağınız bir hayli para harcadım son günlerde tespit ettiğim bir durum var op com dan depo havalandırma valfini test ettim valfi manuel actıgımda tüm sorun düzeliyordu bende valfe giren hortumları birleştirip valfi iptal ettim tüm sorun düzeldi fakat adamlar onu oraya laf olsun diye koymamışlardır... acaba bu şekilde kullandığımda bir sorun teşkil edermi ? biraz uzun oldu okuyacak arkadaşlar kusura bakmasınlar cevap yazanlara şimdiden teşekkürler

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
arizanin bulunmuş olması sevindirici. havalandırmayi iptal etmek yerine yenisi ile değiştirmeniz daha güzel olmaz mı? bilmiyorum fiyatı ne kadar ama.

cubu51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eger hararet sürekli yükseliyor boşa taktığında veya ışıklara geldiğinde felan stop ediyorsa katalitik konvektör tıkanmıştır yenisini al yada 4 lü manifolt tak benim başıma geldiğinden böyle yapmıştım hem güzel bir ses hem performans alırsın başın ağrımadan binersin
Bunları yapmam dersen bir levye sokup içindeki tüm kristalleri döksün ustan temizlensin 10 liraya öyle bin boş çaydanlık gibi ses gelir ama bu şekildede haberin olsun

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ne olur Sorunuzun Cevabı:
arkadaşlar depo havalandırma valfi arac çalışmaya başladığı andan itibaren devrededdir...amacı deponun depo içinin deki havanın dengede olmasını sağlamak..o parcanın arıza yapıpta deponun kağıt gibi büküldüğünü çok gördüm..şimdi senin parcan arızalı değilse sorun borularda olabilir tıkanmış tır..sağ camurluğun içinde depo var onun içide tıkanmış olabilir kömürler var çünki içinde bence boruları bi baksınlar

Eger hararet sürekli yükseliyor boşa taktığında veya ışıklara geldiğinde felan stop ediyorsa katalitik konvektör tıkanmıştır yenisini al yada 4 lü manifolt tak benim başıma geldiğinden böyle yapmıştım hem güzel bir ses hem performans alırsın başın ağrımadan binersin
Bunları yapmam dersen bir levye sokup içindeki tüm kristalleri döksün ustan temizlensin 10 liraya öyle bin boş çaydanlık gibi ses gelir ama bu şekildede haberin olsun

Ne alaka? Adam opcom ile valfi çözmüş, iptaline gitmiş, katalitik geçmişinizi anlatıyorsunuz. eee? Konu ile alakası yok.

skyrunnerug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalnız şöyle bir durum var valf sağlam yani çalışıyor araç rolantide çalışırken çalışmıyor op comla manuel olarak devreye sokmak gerekiyor benim merak ettiğim bu valf ne zaman çalışıyor sizlerden ricam valfin araç rolantide dururken çalışıp çalışmadığını kontrol edermisiniz eğer sizlerin aracında bu valf rolantide çalışıyorsa gidip yeni valf alacağım yok sizlerin aracında da rolantide dururken çalışmıyorsa benim aracımda bir sorun var demektir kontrol edip cevap yazanlara şimdiden teşekkürler

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
yalnız şöyle bir durum var valf sağlam yani çalışıyor araç rolantide çalışırken çalışmıyor op comla manuel olarak devreye sokmak gerekiyor benim merak ettiğim bu valf ne zaman çalışıyor sizlerden ricam valfin araç rolantide dururken çalışıp çalışmadığını kontrol edermisiniz eğer sizlerin aracında bu valf rolantide çalışıyorsa gidip yeni valf alacağım yok sizlerin aracında da rolantide dururken çalışmıyorsa benim aracımda bir sorun var demektir kontrol edip cevap yazanlara şimdiden teşekkürler
kardeşim setapxxx dediği gibi motor çalışırken hava filtresinin yanındaki valf çalışır bakmaya gerek yokk

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Ne olur Sorunuzun Cevabı:

Ne alaka? Adam opcom ile valfi çözmüş, iptaline gitmiş, katalitik geçmişinizi anlatıyorsunuz. eee? Konu ile alakası yok.
sorunun cevabını senden alalım abim

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
çözemez iseniz aydına gelin siz çayınızı içene kadar sorunu çözelim

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Op-com ile açmadan, devri yükseltince otomatik açılıyor mu?

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g nin son yazılımı yüklümü aracınıza son yazılım açıklaması aynen şöyle
rölanti dalgalanmasında düzeltme yapıldı.