rolanti klima :(

lghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slmalykum arkdaslar tum opel camiasi ve musluman alemiinin ramazan ayinin hayirlara vesile olmasini Allatan temenni ederim.
Degerli kardeslerim forumda bayagi bi arama yaptim fakat tatminkar cvplar bulamadim o yuzden yardimlariniza ve deneyimlerinize ihtiyac duydum. Arac astar G 1998 gl. 2 sorum var :
1= gecen haftalarda klima ya gaz bastirdim su anda calismasinda bir skinti yok guzel sogutuyor fakat klimayi kapatinca kadranda klima ikaz lambasi yaniyor ancak arac stop edip tekrar marsa basinca isik sonuyor. Aceba sorun nedir?
2= gecenlerde tekleme sebebiyle sanayiye gittim buji degisti cekis normale dondu. Fakat bugunlerde sabah ilk calisirken devir 1500e yukseliyor dalgalanma olmuyor ve araba titriyor bi muddet calistiktan sonra normale donuyor. Usta bunun silintir kapak contasi değismeli dedi. Bu neden olabilir?

lghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sogutma sistemi oldugunu bildigim bi lamba bu. Canta icinde yildiz gibi bir isaret bu.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şarj ya da hararet mi acaba resim ekleseniz şıp diye bilirdik ne lambası bu

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızda soğutma sorunu var.muhtemelen fan sorunu

lghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fan 90i gecince calisiyo normal mi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 07:17 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 07:10 ----------

Lamba klimayi kapatmamin ardindan yaninca klima zannettim. :)

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klimadan kaynaklanan sorun olabilir bende vectra c varken klimayi acinca tam hatirlamiyorum araba fazla miktarda radyatördeki suyu disari atiyordu plastik bir parca simdi ismini hatirlamiyorum bu nedenle radyatörde su kalmadi motor sogutma ile ilgili bir ikazi aliyordum sizde eger radyatörde su eksikse ekleyin ve klimayi araba durur halde calistirip bir bakin araba su akitiyormu biryerlerden.

lghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onerileriniz icin cok tesekkur ederim. Bu sabah bi tamirciye goturdum. Usta bakti bunun silgec suyu az hatayi ondan veriyor dedi. Suyu tammladi yedek su deposuna ekleme yapti. Sonra arabayi bilgiayara bağladi orda LAMDA arizasi ve birkac tane daha ariza belirdi. Katalizorun hemen temizlenmesi lazim dedi. Diger arizalarda buna bagli olarak geliyor dedi. Sonra lpg olcumu yapti lpg filtresini degistirdi. Ariza kayitlarini beyinden sildim dedi. 70 tl para aldi. Eger katalizoru temizletmek istersen 200lira dedi. Bu olaya ne diyorsunuz sizce kaziklandim mi :)

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acı ama evet :)
yanan lamba soğutma modülüyle alakalı aracınınız sol tampon içinde soğutma modülü var.muhtemelen fanların biri çalışmıyor yada soğutma suyu sensörü arızalı sabahları yüksek çalışması o yüzden olabilir.soğutma lambasıda o yüzden yanar.daha dün geldi aynı arıza devam ederse özelden yazın yardımcı olayım