rolanti düşmesi stop sorunu

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, Büyük ihtimalle gaz kelebeği sorunun var. İnşallah servis güvenilir bir yerdir ve senin aracının kelebeğini arızalı bir kelebekle değiştirmemiştir.

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inş. değişmemiştir.
sagol. güneşli günlerde yapmıyor bu arzayı

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de bir aracta gormustum ayni sorunu gaz kelebegini temizledik sorun giderildi,benim bizzat kendimin de basima gelmisti akum oluydu ve servis rolanti musurum arizali demisti.akuyu degistim bi muddet deva metti sonradan kendi kendine gecti

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
araç soğukken yüksek devirde çalışması için sol farın altında yuvarlak kutu içinde bir fan var ; soğukken devreye giriyor ve ısınınca işi rölanti ayarlayıcıya bırakıyor; anladığım kadarıyla bu sistemin devreye girmesinde bir sorun var; bu arada rölanti ayarlayıcı temizleniyor; ve ben kendim aracı aldığımda rölantide stop ediyordu; gaz kelabağini ve rölanti ayarlayıcıyı söküp temizledim; kalibrasyon yapmaksızın şu an sorunsuz çalışıyor; temizlerken pas sökücü sprey kullandım......

volcano89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba sorununuz düzeldi mi? Bende de aynı problem sadece hareket halinde debriyaja bastığımda ve boşa aldığımda oluyor. Araba durduğu anda tekrar normale dönüyor ve mesela yokuş aşağı duruyoruz boşta ayağımı frenden çekerek ilerlediğimde biraz hızlanınca yine düşüyor.

dlycocuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel vectra

bende 95 model vectra1.8 glvar ve rölantı 0.4 de calısıo ve her an stop etcek gbi oluyo gaz verınce normal ve cekısı cok dustu neden olabılır

skyrunnerug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolanti cok cetrefilli bi olay abi öncelikle
-hava kontrolü(contalardan hava alabiliyor bazen)
-boğaz kelebeği temizliği
-egr valfi temizliği gerekirse değişimi
-rolanti sensörü değişimi
-map sensörü değişimi
-o2 sensör değişimi
aracınızı işin ehli bir ustaya götürseniz bilgisayara bağlayıp değerleri okuduktan sonra size nokta atışı arıza tespiti yapar