rolanti devrinin sabit durmaması...

yigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar,daha oncede anlatmıstım fakat yenı bısey tespıt ettım,bılgısı olan arkadasım varsa yardımcı olmasını beklıyorum.opel astra aracıma lpg taktırdım ılk calısmayı benzınde yapıyor (tek nokta enjeksıyonlu) araca 2500 devır verınce otomatıkman gaza gecıyor fakat rolantı sabahları bırden dusuyor hatta bazen stop edıyor.ısındıktan sonra 900-1500 devır arasında sureklı oynuyor.en ılgıncıde boşta giderken aracımla sola keskın donuslerde devır yukselıyo saga keskın donuslerde 500'e kadar devır dusuyoo:confused: walla hıcbısey anlamadım!!!

superface_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben her zamanki gibi "egr" diyecem ama bilemiyorumm.. :) başka bir durummuş gibi duruyo..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar,daha oncede anlatmıstım fakat yenı bısey tespıt ettım,bılgısı olan arkadasım varsa yardımcı olmasını beklıyorum.opel astra aracıma lpg taktırdım ılk calısmayı benzınde yapıyor (tek nokta enjeksıyonlu) araca 2500 devır verınce otomatıkman gaza gecıyor fakat rolantı sabahları bırden dusuyor hatta bazen stop edıyor.ısındıktan sonra 900-1500 devır arasında sureklı oynuyor.en ılgıncıde boşta giderken aracımla sola keskın donuslerde devır yukselıyo saga keskın donuslerde 500'e kadar devır dusuyoo:confused: walla hıcbısey anlamadım!!!
arkadasım havalar sogudu ve senın arac sabahları gaza yuksek bastıgında lpg ye gecıyor ama beyın sıcaklıgı calısma sıcaklıgında değil stop edebılıyor. ama etmemesi gerekir ayarını kontrol ettir. bırde bazen devır yukselıyor demıssın sanırım hava ayarında sorun var. ayar tutturamayabılırler o zaman hava fılıtresını bıraz tıkarlar sorun duzelır.

byozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kesin olmakmakla beraber kelebek valf var tam adinida bilmiyorum ama söyle söyleyim rolanti otamatik ayar yapan bir parca var ve kelebege bağlı o kelebegi kapatığında yüksek devir de calısıyor actığında ise düsüyor burası yağ ve kurom oluyor sökülüp temezlitirsen vidi40 ile düzele bilir düzelmes e bile temizletmis olursun