Rolanti devri nasıl arttırılır?

ogen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rolanti devrini arttırmak istiyorum fakat onunla ilgili herhangi bir ayar bulamadım servisdeki çalışanlara sordum fakat bana bunun yapılamayacağını söylediler.
Vectra A kullanıyorum ve rolantide iken titreme yapıyor. Eğer bulabilirsem rolanti ayarını 1000 devire ayarlamayı düşünüyorum.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksoz muhafazaya surtuyor olabılır ondan kaynaklanır. rolantı devrını artırmak kolay ama rolantı devrı normal oldugu halde araçta tıtresım varsa ndnını armak lazım

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolentiyi kaldıramazsın rolenti ayarlayıcı var araçta.anca onu temizlersin sanırım temizlenmemiştir hiç.kaputu acınca enjektörlerin östünde metal bi parca var l şeklinde boru giriyo manifoltta.onu sök ve tiner ile temizle sorunun düzelir.ve her bakımda yağ değişimizde temizlettir.yoksa arıza yapıyor

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
rolenti ayarı yapılabilir mümkündür vec a larda ama öncelikle rolenti ayarlayıcığı temizlettir

berfanbudak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.berfanbudak.blogcu.com
Tİtremesİ Sorun Var Demektİr
Benzİn Pompasina Baktir.
Arabana Streteskoppla Dİnle :d (hava Fİltresİ)
1000 Dd Çok Olur Benzİn Çok Yer
Sen Onu Kirmizi Çİzgİye Kadar Getİr.ama GeÇme.mesela 6000 Dd De Kirmizi Çİzgİ BaŞliyosa 6000 E Getİr.Çok Bekletme.bas 2 Sn Bekle Birak.sen Bİ De Arabayi Devİrlİ Kullaniyon Mu Cvp Yazarsn Sevİnİrİm

ogen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında önceden titreme gibi bir sorunum yoktu servisdeki bi arkadaş rolanti motorunu söküp içini benzinle temizledikten sonra rolantide titremeler yavaş yavaş arttı. Ayrıca eskisi gibi motor devride sabit kalmıyor 500-1200 devir arasında bazen oynama yapıyor.
Araçda LPG yok.
Aracı bazı zamanlar yüksek devirlerde zorlayabiliyorum. Çekişinde herhangi bir sorun yok şimdilik yada bana öyle geliyorda olabilir.

ogen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksoz muhafazaya surtuyor olabılır ondan kaynaklanır. rolantı devrını artırmak kolay ama rolantı devrı normal oldugu halde araçta tıtresım varsa ndnını armak lazım

Kolay derken nasıl yapılıyor peki ben bulamadım çünkü yardımcı olursan sevinirim.
Sabahları motor soğukken gayet iyi çalışıyor fakat motor ısınmaya başlayınca titremler artıyor devir 600 e kadar düşüyor. Ben debimetreden şüpheleniyorum. Çünkü eskiden egzost çıkış ağzını temizledikten bir hafta sonra genelde temiz kalırdı. Şimdilerde ise bir günde simsiyah oluyor. Sanırım debimetre yüzünden hava yakıt karışımı doğru ayarlanmıyor.

Son düzenleme:

appi28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolentiyi kaldıramazsın rolenti ayarlayıcı var araçta.anca onu temizlersin sanırım temizlenmemiştir hiç.kaputu acınca enjektörlerin östünde metal bi parca var l şeklinde boru giriyo manifoltta.onu sök ve tiner ile temizle sorunun düzelir.ve her bakımda yağ değişimizde temizlettir.yoksa arıza yapıyor

bu parca astra g,lerdede ayni yerdemi?

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değil malesef gaz kelebeğinin yanında