rodaj süresi

M

matias

Bilgi Girilmemiş
ne demek istediniz anlamadım:confused::confused:
eskiden araç 0 alınınca rodaj süresinden süresinden sonra basılırdıki araç ilerde yüksek hızlara çıkabilsin yoksa 140-160 arası tıkanırdı araç son modellerde değişmiş mesela biz aracı açmıştık şu anda 200e rahat çıkıyor.

shambala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hımm şimdi anlaşıldı bizim eski 1.3 combonun neden 170km geçmedigi :D:D:D:D

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 motorla, hele birde comboda 170 görmüşsün daha ne istiyordun :D

kadett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gunumuz teknolojisinde uretilen sistemlerin hepsi soguktan itibaren en yuksek devire herhangibir sorun olmadan ulasabiliyor. Araci calistirin bir kemer takma suresi kadar sure verin daha sonra yola cikabilirsiniz.

Rodaj konusunda genelde onerilen ilk 3000 km nin agresive kullanilmamasi.
Bilin ki araciniza ait motor kasaya konulmadan once testten geciyor Dip gaz diyelim .
Arac Son islemler tamamlandiktan sonra birde Dyno ya cikarmis gibi Banda cikip son sahis tarafindan gene son hiza ulastirilip cikarilir.

1000 rodaj yada 3000 rodaj olayi
genelde Guvenlik esas alinarak yapilmakta.
Ama Yagi suyu tamam olsun Nasil isterseniz oyle gidin.

Herzaman Sifir araba garantili oldugundan ilk Km surusleri hakkindaki uyarilara hep uyun NE OLUR NE OLMAZ :)

palamut

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.erzincantuningsofrasi.net
rodaj yılların en büyük yalanıdır.
işçilikte olan hatalar varsa onların ortaya çıkması için bi 5-10 km kadar sakin kullanıcaksın yağ su vs kaçağı varmı yokmu.

sonra vericen kırbaçı

M

matias

Bilgi Girilmemiş
Rodaj süresi nasıl yalandır anlamadım eski teknolojide parçalar ilk defa birbirlerini görüyor arabayı alır almaz 200 basınca ne olur görmek lazım.

Bende Okan abiye katılıyorum rodaj dedikleri belli bir km fazla basılmamsı ve ilk sürelerde agresif kullanılmaması..

Ayrıca 1.3 motorla 170 görmüşsün motora göre iyi ama bana az çünkü kadran deviriyorum yani 240 :)

tozluyurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yenı arabalarda rodaj yoksa arabayı ılk aldıgım zaman 120 km de 4000 devır oluyordu sımdı km 2000 de 1000 km den sonra asıldım bıraz araba 120 km de 3500 devır yapıo sımdı pekı bunun neyle alakası var arabanın acılmasıyla ılgılı degıl mı????

M

matias

Bilgi Girilmemiş
okan abi 120 kmde ama kaçıncı vitesde 4000 devir oluyor 5mi?

tozluyurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5. vitesde 4000 oluo du sımdı 3500 e dustu

M

matias

Bilgi Girilmemiş
abi devir kapatarak git bide mesela 1.vitesde red line kadar zorla 2-3-4 öyle git opelin 120de tıkanması mümkün değil ya