Resimlerdeki sensör nedir

ergunmehmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2001 vectra 2.0 cdx lpg li ,, aracımda rölanti dengesizliği var ,, motor ısınınca araç durduğunda rölantideyken bile harıl harıl çalışmakta ,, devir 1500 lerde geziniyo (motor sıcakken) ,, ara ara dalgalanmalar yaşanıyo ,, lpg-benzin ayrı ayrı denedim sıkıntı lpg de olmasın diye ama aynı sıkıntı benzinde iken de var ,, geçen gün acaba lpg ayarı mı bozuk bilgisayarla bir ayar mı yaptırsam diye sanayiye götürdüm , o sırada her ne kadar lpg ayarına baktıramasamda yoldan geçen bir ustanın bu rölantinin gaz ayarından kaynaklanmadığını rölanti ayarında sıkıntı olduğunu söylemesi üzerine tarif ettiği başka bir ustaya gittik ,, araç çalışır vaziyetteyken usta tek tek sensör kablolarını çekti ,,, resimlerdeki sensörü çekmesine rağmen motor da hiç bi değişiklik olmadığını görünce bu sensör arızalı dedi (halk tabiriyle rölanti sensörün arızalı) ,,, tabi bende rölanti sensörünü ilk kez duyduğum için sizlere resimini koyarak bir sorayım dedim
Bu hafta işlerim yoğun olacağından arabaya bu şekilde binmeye devam edeceğim , rölantiden dolayı içim rahat değil ,,,, aracımın krank-eksantrik sensörlerini değiştireli 4 ay oldu , sözde o zaman boğaz kelebeği-rölanti ayarlayıcısının temizliğini de yapmışlardı ,, rölanti 2 haftadır yine gitti ,, sonumuz hayrolsun

19174d1462706111-resimlerdeki-sensor-nedir-1-1.jpg

19175d1462706172-resimlerdeki-sensor-nedir-2.jpg

19176d1462706214-resimlerdeki-sensor-nedir-3-3.jpg

Ekli dosyalar

• 1-1.jpg
    1-1.jpg
    19.3 KB · Görüntüleme: 142
  • 2.jpg
    2.jpg
    88.3 KB · Görüntüleme: 141
  • 3-3.jpg
    3-3.jpg
    19.2 KB · Görüntüleme: 139
Son düzenleme:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2001 vectra 2.0 cdx lpg li ,, aracımda rölanti dengesizliği var ,, motor ısınınca araç durduğunda rölantideyken bile harıl harıl çalışmakta ,, devir 1500 lerde geziniyo (motor sıcakken) ,, ara ara dalgalanmalar yaşanıyo ,, lpg-benzin ayrı ayrı denedim sıkıntı lpg de olmasın diye ama aynı sıkıntı benzinde iken de var ,, geçen gün acaba lpg ayarı mı bozuk bilgisayarla bir ayar mı yaptırsam diye sanayiye götürdüm , o sırada her ne kadar lpg ayarına baktıramasamda yoldan geçen bir ustanın bu rölantinin gaz ayarından kaynaklanmadığını rölanti ayarında sıkıntı olduğunu söylemesi üzerine tarif ettiği başka bir ustaya gittik ,, araç çalışır vaziyetteyken usta tek tek sensör kablolarını çekti ,,, resimlerdeki sensörü çekmesine rağmen motor da hiç bi değişiklik olmadığını görünce bu sensör arızalı dedi (halk tabiriyle rölanti sensörün arızalı) ,,, tabi bende rölanti sensörünü ilk kez duyduğum için sizlere resimini koyarak bir sorayım dedim
Bu hafta işlerim yoğun olacağından arabaya bu şekilde binmeye devam edeceğim , rölantiden dolayı içim rahat değil ,,,, aracımın krank-eksantrik sensörlerini değiştireli 4 ay oldu , sözde o zaman boğaz kelebeği-rölanti ayarlayıcısının temizliğini de yapmışlardı ,, rölanti 2 haftadır yine gitti ,, sonumuz hayrolsun

19174d1462706111-resimlerdeki-sensor-nedir-1-1.jpg

19175d1462706172-resimlerdeki-sensor-nedir-2.jpg

19176d1462706214-resimlerdeki-sensor-nedir-3-3.jpg

o parça rolanti ayar motoru sensörü değil yanlış bilmiyorsam eğer. o aletin içi temizlenirse düzelebilir. sıkışıp kalabiliyordu sanırım

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Rölanti sensörü arkadaşlar

ergunmehmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rölanti ayarlayıcısı

götürdüğüm usta sayesinde , resimdekinin sensör olmayıp rölanti ayarlayıcısına bağlanan soket olduğunu , rölanti ayarlayıcısının arızalı olduğunu ve bunun içinde

1-) Masraftan kaçınmak istiyorsam temizleyip,ustanın tamir edip edemeyeceğine bakmasının gerektiği

2-) Yenisini almak istiyorsam , kesinlikle yan sanayi almamam gerektiği , orjinalinin de 350 TL civarında olup bulunmasının zor olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım

Sonumuz hayrolsun , henüz tam kararımı vermiş değilim , bakalım ne olacak

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boğaz kelebeğini söküp mü temizlediler ?
Büyük bir ihtimal ile üstünde balata spreyi sıkmışlardır.
Boğaz kelebeği ve rolanti motoru sökülüp benzinle bir güzel temizlenecek. üzerindeki tüm hava kanalları açılacak, büyük bir ihtimal ile sorununuz çözülür diye düşünüyorum..
Eski aracımda ben 1,5 senede bir söktürüp temizletirdim. Saat gibi çalışırdı...
Bir de şu var... Eğer aracınız rolantide al-ver falan yapıyor ise hava akışmetresinden de yapabilir.