Resimdeki parça nedir....

eerrsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın yağını kontrol ederken bir şey gözüme takıldı. Resimde gösterdiğim yerin altında aşırı derecede yağ tortuları oluşmuş artık balçık haline gelmiş. Silmek için ellediğimde ise kurumamış ıslak olduğunu farkettim. Motorun çevresine altına baktım herhangi bir yağ akan yer görmedim. ilginç olan Karter korumasınada hiç damlamamış. Acaba aracımın sadece uzun yolda aşırı yağ yakmasının sebebi bu olabilirmi ? Ayrıca Resimde işaretlediğim çevre aracın neresidirki?
Corsa C 1.2 Enjoy
7542duzenlenmis1.jpg

eerrsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fikri olan bir arkadasimiz varmi acaba

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
aynı yerde benim aracımda da oluyor fakat bakıyorum motor yağında kaçak yok.fren hid. eksilme yok. sanırım tozu toprağı yiyince de tortulaşma oluyor ama motor ısınınca tortu gidiyor. bir-iki yere göstermiştim terleme yapıyor ömenli bişey değil demişlerdi.

eerrsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cvbın icin tesekkurler. keske vaktim olsada servise gidebilsem. aslında önemsemek istemiyorum ama içimde kocaman bir kurt var :(

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
direksiyonununuz hidrolikse direksiyon hidroliği kaçırıyor olabilir.Tam üzerinde d.hidrolik kutusu var.Kontrol ediniz

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o karanlık görünmeyen yerde ise şanzuman yağ keçesi var o değişim isteyebilir...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
gösterdiğin yerdeki yağ filitresinin haznesinin olduğu yer filitre değişimi sırasında contası yenilenmemiş veya iyi sıkılmamış olabilir

redlion74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende dün saniyide serviste astra f aracımın sizin fotoğrafta gösterdiğiniz o bölümünde yağ olduğunu gösterdim.şanzımandan terleme yaptığını ve motorla alakası olmadığını korkulacak kadar çok yağ olmadığını söylediler.sizinkiyle sorunum aynı galiba