Rektefiye

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
96 VECTRA CD arabam uzun zamandır ahtapot hortumundan su eksiltme yapıyordu , hararet yükselme alçalma vb nedenlerde tat vermiyordu en son motor arıza ışıgıda yandı üst kapak söküldü 3. pistona su kaçırıyormuş blokdada egrilik var sonuç itibari ile rektefiye en saglamı denildi

piston sekman 200 tl
ana kol yatak 80 tl
subap gaydı 40 tl
ahtapot hortum 120 tl
triger seti 130 tl
takım conta 140 tl
devirdaim 140 tl
5lt yag 45 tl
yag ve hava filtresi 15 tl
radyatör üst hortum 10 tl
blok havalndırma hortumu 5 tl
4 buji 30 tl
termostat 35
işcilik rektefiye ücreti bedava
parça fiyatları nasıl acaba birde bu işlemler yapılırken tavsiye edeceginiz şunada baktır bir gözden geçirsinler dediginiz bir parçanın bakımm onarımı varmı

üzerine ilave parçalar alındı 27 gündür tüm detaylarına varana kadar yapıldı bugün kastamnonuya gidiyorum arabayı almaya bakalım nasıl oldu kaç tl ye bana patladı

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arti aantifriz...birde tavsiyem silindir conta vidalarini ustan yenisini kullansin...
gecmis olsun

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet 8 uzun vidalar..cünkü o kullanilan vidalar birdaha kullanilmaz gerilmistir..ikinci defa kullanilmaz...
zks_elring_3_thumb.jpg

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu vidalar sikilnca gerilir.. sikilinca iki parcayi pressler..ve ikinci defada bu özelligini kaybeder...sorun ileride yine kacirma veya hatta kopma olabilir..onun icin kesinlikle conta degistiginde bu vidalarin yerine yenisi kullanilir..

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu vidalar sikilnca gerilir.. sikilinca iki parcayi pressler..ve ikinci defada bu özelligini kaybeder...sorun ileride yine kacirma veya hatta kopma olabilir..onun icin kesinlikle conta degistiginde bu vidalarin yerine yenisi kullanilir..

Benim arabamda yağ yakmasından dolayı serviste motor yaptırdım aynı şekilde contalar,piston ve segmanlar değişti v.s.Ama dediğin vidalar değiştimi bilmiyorum aynı sıkıntıyı yaşaycakmıyım?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne olur???
sansin yaver giderse dayanir...yoksa en kisa zamanda yine kacirir. cünkü gerildiginden eski sikma gücü olmaz...kötü ihtimalde vida kopar...sonuc ; vida dipden kirilirsa rezillik...

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne olur???
sansin yaver giderse dayanir...yoksa en kisa zamanda yine kacirir. cünkü gerildiginden eski sikma gücü olmaz...kötü ihtimalde vida kopar...sonuc ; vida dipden kirilirsa rezillik...

Peki bu parçanın tam adı ne faturaya bakıyım?Yazık ya 2150 tl verdim aynısı bidaha yaparsa.Artı şimdi değiştirmek istesem üst kapak açılacak değilmi?

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üzerine ilave parçalar alındı 27 gündür tüm detaylarına varana kadar yapıldı bugün kastamnonuya gidiyorum arabayı almaya bakalım nasıl oldu kaç tl ye bana patladı[/QUOTE]