REKTEFE

eyüp demir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 opel astra 1.4 t aracım var 86 binde 75 binde satın aldım.aracımda p0299 motor eksik takviye arızası veriyor. bu gun sanayıde hava kacagı olabilir sorun bu sayede giderilebilir dusuncesi ile ön tampon söküldü. borular kontrol edildi. sensörler temizlendi. kacak bulunamadı. sorun motordaymıs pistonlardan kacan yag maniforda doluyormus buda turbonun yag ile dolmasına neden oluyormus. araçta cekişi düşürüyor arıza kodunu veriyor. motorun piston sekmanların ust takım contasının değişmesi gerekiyormus. rektefee yapılackmıs masraf minumum 2 500 tl dediler. çok üzüldüm napacam bilmiyorum .böyle bir sorun ile karsılasan var mı

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1- araç LPG'li mi?
2- pistondan manifolda yağ nasıl geçiyor anlamadım?
3- rektefe yapılacak olsa bile ehil bir ustaya yaptırmanızı tavsiye ederim. Ben Siirt'te yaşıyorum ve işim olduğunda Diyarbakır'a gidiyorum, mafraklar opele, ahmet ustaya, gidecek olursanız, Siirt'ten Yunus Emre'nin selamı var deyin

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Benim anladığım kadarıyla egsoz manifolduna yağ doluyorsa bu yağ nasıl yakılmadan turboya gidiyor onu çözemedim. İkincisi turbonun dönmesini etkileyecek kadar bi yağ kaçıyor olsa araçta yağ kalmazdı. Kısacası evet bir ihtimalle yağ kaçıyor olabilir ancak bu turboyu etkiliyormudur tartışılır. Diğer bir konuysa 85 binde rektefiye yapılırsa vay halimize.

• Beğen
Tepkiler: neco

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Iyi bir kontrol lazım aracınıza bence, çok aklıma yatmadı yapılan teşhis

neco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim anladığım kadarıyla egsoz manifolduna yağ doluyorsa bu yağ nasıl yakılmadan turboya gidiyor onu çözemedim. İkincisi turbonun dönmesini etkileyecek kadar bi yağ kaçıyor olsa araçta yağ kalmazdı. Kısacası evet bir ihtimalle yağ kaçıyor olabilir ancak bu turboyu etkiliyormudur tartışılır. Diğer bir konuysa 85 binde rektefiye yapılırsa vay halimize.

Hasip bey bende korkmaya başladım, turbolarla ilgili çok sorunlar çıkıyor galiba 1.4 turbo motorlarda, kullanımdan kaynaklı mı acaba, çok yüklenmemek gerek herhalde.Benim araçta yağ eksiltiyor ama limit içinde :)

eyüp demir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araştırmaya devam ediyorum.İnşallah rektefeye gerek kalmaz. gelişmelerden buraya yazacağım sizlerinde fikirleri benim için değerli teşekkür ederim.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
araştırmaya devam ediyorum.İnşallah rektefeye gerek kalmaz. gelişmelerden buraya yazacağım sizlerinde fikirleri benim için değerli teşekkür ederim.
1- LPG var mı?
2- merak ettim. Pistondan yağ nasıl nereye kaçıyor?

eyüp demir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arac lpg li hocam baska bir ustayada goturdum lpg montajindan kaynakli bir sorunda olabilir dedi. aracimda yag eksitme var malesef

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arac lpg li hocam baska bir ustayada goturdum lpg montajindan kaynakli bir sorunda olabilir dedi. aracimda yag eksitme var malesef
soru 1- aracın performansında belirgin bir problem var mı? yoksa tek sorun arıza lambası yakıyor olması mı?
soru 2- aracın lpg sistemini devre dışı bırakıp bir süre tamamen benzinli kullanımda denediniz mi? yapmadıysanız muhakkak ama muhakkak yapın.

p0299 turbo düşük basınç hatası lpg'li araçlarda çok karşılaşılıyor. lpg ayarı (otomatik kalibrasyondan bahsetmiyorum, yolda 1-2 saatte yapılan ve lpg servislerinin yapMAdığı ayar) bozuk olan araçlarda sıradan bir arıza. çözümü AFR ayarı, yapanı da lpgayari.com ekibi. Bir kaç hafta önce diyarbakıra da gelmişlerdi.

lpg sistemini devre dışı bırakıp deneyin lütfen aracınızı

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

ayrıca biri bana şu yağın nasıl kaçtığını anlatsın.

@eyüp demir rektefe isteyen ustanın da kim olduğunu öğrenmek istiyorum :)

Son düzenleme:

eyüp demir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soru 1- aracın performansında belirgin bir problem var mı? yoksa tek sorun arıza lambası yakıyor olması mı?
soru 2- aracın lpg sistemini devre dışı bırakıp bir süre tamamen benzinli kullanımda denediniz mi? yapmadıysanız muhakkak ama muhakkak yapın.

p0299 turbo düşük basınç hatası lpg'li araçlarda çok karşılaşılıyor. lpg ayarı (otomatik kalibrasyondan bahsetmiyorum, yolda 1-2 saatte yapılan ve lpg servislerinin yapMAdığı ayar) bozuk olan araçlarda sıradan bir arıza. çözümü AFR ayarı, yapanı da lpgayari.com ekibi. Bir kaç hafta önce diyarbakıra da gelmişlerdi.

lpg sistemini devre dışı bırakıp deneyin lütfen aracınızı

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

ayrıca biri bana şu yağın nasıl kaçtığını anlatsın.

@eyüp demir rektefe isteyen ustanın da kim olduğunu öğrenmek istiyorum :)
3 sanayi okuslar opel. burada hava kacagi aramak icin on tamponu fln soktuler. bu gun yeni farkettik p0299 ariza kodu silinmis araci lpg de zorladim araci en kisa surede servise goturun uyarisi verdi ancak bu seferde p0299 ariza kodu cikmadi. simdi benzinde kulaniyorum sorun kalkti gibi duruyor. yag kacagida arac 80000 de ya degisimi oldu simdi 86000 de yag cubigunda 4 disten 1 dis eksilmis bu proplemmi bilmiyorum.