radyotör soğuk, klima ısıtmıyor ama hararet yüksek

abdullah07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhaba
96 model vectra gls var 5 dakika yolculuktanb sonra hararet 90 a çıktı bende kaloriferi açtım ama soğuk geldiğini fark ettim, daha sonra kaputu açıp baktığımda radyatöründe soğuk olduğunu gördüm. moroun arka tarafından (motordan değil) çok az duman geliyor. araç sürekli su eksiltiyordu, dün yine yaklaşık bir lt antifiriz ekledim. suyu var ama sorun ne yardımcı olursanız sevinirim. (şu an Diyarbakır'ın bir köyünde jandarna karakolunda görevliyım, en yakın tamirci 45 km. servis 140 km bu şekilde gitsem araca çok zararı olur mu??) herkese şimdiden teşekkürler

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başka şansın yok gibi görünüyor.. Bir damacana su, 5-10 km de bir mola ve radyatör su kontrolü ile sanırım 45 km.yi gidersin :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Normal şartlarda (kalorifer sistemi sağlamsa) kaloriferden sıcak hava gelmiyorsa araçta yeterli su yok demektir. Motorun arka kısmı diye tabir ettiğiniz yer kaloriferle ilgili hortumlar veya kalorifer musluğu olabilir. Çok az bir su kaybı varsa, kaloriferi sıcak konuma getirip fanı sonuna kadar açıp yakın mesafelerde aracı kullanarak test edin. Kalorifer ne kadar süre ile sıcak üfleyecek, hararet saati nerede duracak (kalorifer sıcak üflediği sürece aracın harareti aşırı yükselmez). Araç bu şekilde uzun süre iş görüyorsa yanınıza yedek su alarak en yakın tamirciye kadar sorunsuzca gidebilirsiniz. Su kaçağı çok fazla ise bir şekilde kalorifer hortumlarını iptal ederek veya birbirine birleştirmek suretiyle bypass yaparak su kaybının önüne geçmeniz gerekir. Ben bu şekilde (kaloriferi sıcağa alıp ara sıra su takviyesi yaparak) yaz günü 100 km yakın yol gitmek zorunda kaldım. Yanlız dikkat etmeniz gereken şey motor ısısı arttığı sürece aracın su kaybı artar. Buna dikkat edin.

abdullah07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorifer hiç ısıtmıyor yani hiç sıcak havagelmiyor ve hararet 90 ı geçti bende arabayı stop etmek zorunda kaldım. motor o kadar sıcakken radyatör buz gibi yani radyatörede sıcak su gitmiyor. yedek depoda maks seviyeye kadar su var kapağını açmaya çalışınca su basınçlı bir şekilde çıkıyo. duman çıkan kısmın civarında ise kalorifer ile ilgili hortumlar falan geçiyo dediğiniz gibi. bence o su devirdaim olmuyo bunun nedeni ne olabilir. yardımınız için çok teşekkürler

webo_47

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb aracınız suyu devretmiyor büyük ihtimalle enyakın servise gitmeniz lazım bu arada diyarbakır hangi köyündesiniz bizim servis mardin yeniyol üzeri bim market karşı merkez yardımcı olabilirim 0535 296 65 22