Radyonun kendiliginden acilmasi

dursundere

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili opelci arkadaşlar. 98 vectra cd aracimda bir sorun var.yaklasik bir yıldır tc lambası yanıp Sönme sorunu vardı. Kayseri nevşehir aksaray da birçok özel servise göstermiştim.tc uyari lambasinin neden yandigini bulamadilar.kimi elektrik kimi abs sensörü falan dedi.gecen haftaya kadar böyle geldi.gecen hafta baktim tc ışığı normal haline döndü. Àrac patinaja düşünce yanmaya başladı. Önceden rastgele yanıp sönüyor du.bazen seyahat halinde sürekli yaniyordu.ama geçen hafta kendiliginden düzeldi normal e döndü. Tc normale döndü ama bu kezde aracin radyosu kendiliginden acilmaya basladi.araci stop.ettikten sonra birdaha calistirmaya vardigimda aracin radyo sistemimin calistigini görüyorum. Seyahat halinde iken kapali olan radyo kendiliginden açılıyor. Bu sorun nerden olabilir.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bununla ilgili (CAR 400 için yorum yapıyorum) bir ayar/hafıza kaydı olmalı. Bir yakınımın arabasındaki radyonun sesi de radyo açıkken kendiliğinden yükseliyor.

bamsıbeyrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teybiniz Car 400 ise kullanma klavuzunda bunun bir ayarı olduğunu görmüştüm bakıp yazabilirim.

dursundere

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zahmet olmazsa çok iyi olur.

bamsıbeyrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba kusura bakmayın yoğunluktan kısa sürede cevap veremedim, foto çekip ekliyorum

Ekli dosyalar

• 111.jpg
    111.jpg
    88.9 KB · Görüntüleme: 26

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
radyonun kapanma ayarı olur da kendiliğinden açılma diye bir ayar olmaz.
başka bir sorun var. araç ecu olabilir yada ana ünite sorunlu olabilir.

Berinho

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni sorun benim 2005 corsa c aracimda cd30mp3 te olmustu. Sorun şuydu teyp surekli cd okumaya calisiyodu. Yolda radyo acikken teyp cd okumaya calisiyodu radyo bikac saniye kesilip geliyodu. Radyo kapaliykende cd okumaya kalkinca otomatikman radyo aciliyodu. Her sabah radyo acikti arabada. En sonunda akuyu bitirdi. Cozumu ise soyle: teybin icine bir tane muzik cdsi koyuyosun ve sorun cozuluyo ��. Ama cd bos olmasin dolu olmasi lazim