Radyo karismasi

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaslar,

2004 model 1.6 benzinli easytronic twinport aracim var.
Bir haftadir frene bastigimda, yeri vitese taktigimda, bazende donus yaparken radyo anlik, saniyelik olarak radyo kanali degisip tekrar ayni yayina devam ediyor.
Ustunde cd30 mp3 var. Orijinal oldugunu dusunuyorum. Hicbir ekleme vs yapmadim. Antende de oynama yapmadim.
Acaba bu sorun neden oturu olur?
Ne yapmam gerekir?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
RTP veya buna benzer bir harf olması lazım. Bu mod açık olduğunda düzenli aralıklarla veya hız artınca kanalı değiştiriyordu diye hatırlıyorum. Daha iyi bilen arkadaşlar net şekilde yazacaklardır. Ayrıca dinlediğiniz istasyondan kaynaklı bir problem olabilir mi ? Başka frekanslardada benzeri bir durum varmı ?

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RTP veya buna benzer bir harf olması lazım. Bu mod açık olduğunda düzenli aralıklarla veya hız artınca kanalı değiştiriyordu diye hatırlıyorum. Daha iyi bilen arkadaşlar net şekilde yazacaklardır. Ayrıca dinlediğiniz istasyondan kaynaklı bir problem olabilir mi ? Başka frekanslardada benzeri bir durum varmı ?

Bu rtp dediginiz radyo uzerinde mi yoksa settingsten basili tutup girdigimiz gizli menuden mi?
3 kanal dinliyorum. Radyo D, slowturk ve Number 1.
Hepsinde de yapiyor.
Bu vakte kadar hic karisma olmazdi.
Esim yine bana mana buldu her arizada oldugu gibi. Yine ben bozmusum 🤣
Artik guluyorum aglanacak halime

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
H kasalarda tuşlardan birisiydi diye hatırlıyorum, rtp olduğundan tam emin değilim RDS 'de olabilir.

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
H kasalarda tuşlardan birisiydi diye hatırlıyorum, rtp olduğundan tam emin değilim RDS 'de olabilir.
Rds'ye bastim. Aynen hic karistirma olmadi. Ama stop edip yeniden calistirdigimda yine aktif idi. Bu surekli olmaz mi acaba?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190408-172503.jpg
    Screenshot_20190408-172503.jpg
    140 KB · Görüntüleme: 228

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Özden hocam benden buraya kadar :) RDS o fonksiyonmuydu araştıracağım, uzun zaman geçti karıştırıyor olabilirim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Radyo RDS Özelliği: Dinlemiş olduğumuz radyoların teyp/radyo/multimedya ekranında göstermiş oldukları ismi veya telefon numaraları gibi mesajlarının gönderildiği protokolun ismiymiş.

AS özelliği: Radyonuzda otomatik olarak radyo arama özelliğiymiş, kendi içersinde birden fazla özelliği var, sadece RDS olanları ara veya kayıtlı kanallar arasında geçiş yap vs gibi.

SVDC özelliği: Aracın hızına bağlı olarak belirlenen aralıkta sesin artırılması veya azaltılması.

Açıkcası kitapçığı açıp detaylı şekilde okumak lazım. Gördüğüm kadarıyla baya detaylı bir cihaz sizin radyonuz.

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Radyo RDS Özelliği: Dinlemiş olduğumuz radyoların teyp/radyo/multimedya ekranında göstermiş oldukları ismi veya telefon numaraları gibi mesajlarının gönderildiği protokolun ismiymiş.

AS özelliği: Radyonuzda otomatik olarak radyo arama özelliğiymiş, kendi içersinde birden fazla özelliği var, sadece RDS olanları ara veya kayıtlı kanallar arasında geçiş yap vs gibi.

SVDC özelliği: Aracın hızına bağlı olarak belirlenen aralıkta sesin artırılması veya azaltılması.

Açıkcası kitapçığı açıp detaylı şekilde okumak lazım. Gördüğüm kadarıyla baya detaylı bir cihaz sizin radyonuz.

Rds tusuna basinca durmalarda ve vites degisimlerinde radyo gitmedi. Onunla bir alakasi var ama surekli hale nasil getiricem bilmiyorum. Araci calistirinca yine rds yandi. Basip kapattim.
Benim de fark ettigim basili ile radyo d yaziyor rds aktif degilken 104.7 yaziyor.

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rds radyonun yayın ekranına gönderdiği ismi göstermesi için. Sizin dediğiniz gibi, radyo d veya başka isim yazması gibi. Bence sizin AS özelliğini kapatmanız lazım gibi geldi bana. ‘Automatic Search’ ün kısaltması galiba. Sizin menüleri bilmiyorum ama radyo ayarlarının olduğu bir menü vardır zannımca. Oraya bakmanızı tavsiye ediyorum. Umarım halledersiniz..

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Hasip