RADYO ÇEKMİYOR

oki_58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba . Aracım 2013 1.4 t sport . aracı geçen ay aldım. benden önce aracı kullanan arkadai araca navigold multi medya sistemi navigasyon taktırmş. işin kötüsü bunu serviste değil oto ses sistemleri ile uğraşan bi dükkana taktırmış. neyse aracı aldım radyonun hiç çekmediğini farkettim satın aldığım arkadaşa dedim radyonun çekmeediğini haberi olmadığını servise götürmem gerektiğini söyledi. neyse servise götürdüm servisin dediği şey aynen şöyle "araca dışardan navigasyon takılmış bunu biz açamayız açarsak garantisi bozulur nerden taktırdıysanız oraya götürün" neyse servisten çıktım navigasyonu takan yere gittim durumu anlattım . ön konsolu söktü aracın orjinal kablosunun çalışmadığını söyledi bana . kendi üzerindeki orjinal teyibinide taksan radyon çekmez cünkü aracın kablosunda sıkıntı var.gitti dükkanından bi parca getirdi (gelen voltajı yukseltiyormus sanırım getirdiği şey ) taktı ve radyo o an için çekti. ama gel gör ki aracı hareket ettirdiğimde radyodan yine hışırtılar gelmeye başlıyor.
bu durumda ne yapmam gerekiyor yardımlarınızı beklıyorum

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: RADYO ÇEKMİYOR

Lütfen ayni konuyu tek başliga aciniz digerini siliyorum bilginiz olsun.

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Aynı sorun navigasyon cihazi takilan araçlarda da mevcut. Bende cylone marka navigasyon taktirdim hemde serviste ama gelin görünki radyo hala eskisi gibi çekmiyor. Bir defasinda cyloncular gelip baktılar anten kablosu çıkmış dediler neyse yaptilar sonra duzelir gibi oldu. Sonra ön koltuk başlıklarına ekran taktırdim ondan sonra radyo yine gitti. Yine gittim servise bu defada bu araçlar da böyle antenleri iyi çekmiyor diyip gönderdiler.

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

İstanbulun göbeğinde radyo parazitsiz çekmezmi hiç. Yok çekmiyor.

oki_58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Paramedic link' Alıntı:
İstanbulun göbeğinde radyo parazitsiz çekmezmi hiç. Yok çekmiyor.
önceki aracımda necvox vardı çok güzel çekiyordu. ama sorun navigasyonda değil aracın kablosunda dedi navigasyonu takan usta. orjinal teyibi taksam yine çekmezmiş  kızgınkırbac . malum şehir içinde radyo dinlemek gibisi yok sırf bu yuzden 1 ay önce aldığım aracı değiştirmek bile aklımdan geçiyor :(

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Ben radyo açmayı dahi unuttum. Geçmiş olsun umarım ehli birine denk gelirde sorunu halledersiniz. Şayet halletiginizde burdan paylaşırsanız sevinirim.

oki_58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Paramedic link' Alıntı:
Ben radyo açmayı dahi unuttum. Geçmiş olsun umarım ehli birine denk gelirde sorunu halledersiniz. Şayet halletiginizde burdan paylaşırsanız sevinirim.
tesekkür ederim tabi paylaşırım

cenko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence bütün sorununuz radyo anteninde...

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Bende de necvox var. Mükemmel bir çekim kalitesi yok ama yine de iyi. Cızırtısız dinliyorum. Sadece lokasyon değişikliklerinde orjinale göre daha erken ayarlamak gerekiyor yeni frekansı. Ha çok aşırı radyo dinliyor muyum? Yok. Araçta 4 tane USB var. Video klipler işimi görüyor :)

FarukS1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de Necvox dvn -p 1033 var, genellikle radyo dinlerim ve gayet güzel çekiyor. Hatta orjinal CD-400 den daha iyi çekiyor. Bizim araçların antenleri sanırım düşük frekans alım gücüne sahip, üstüne bir de kalitesiz tuner i olan bir cihaz kullanılırsa radyo sorun çıkartıyor. Bildiğim kadarıyla Necvox, dvn -p 1033 modelinde özellikle kaliteli bir tuner kullanmıştı.

Antende sorun olan arkadaş aşağıdaki gibi bir ürün alıp deneyebilir

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-1pcX-Auto-TV-Antenna-VHF-UHF-System-20db-Booster-Car-Electronic-FM-Antenna-14db/2032527415.html

http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otm020025&categoryId=264129&sku=OTM020025&wt_gl=cpc.nelk.oto.urun.pla&gclid=CI38gJS-ocECFdSWtAodnV4AOw#Gorseller