Radyator!

frostmanhkn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar hic araciniz kis ayinda kontaginizi cevirdikten 2 dk sonra radyotorun devreye girmesi normal mi ben bunu anlayamadim ve bugun yasadim olayi motor soguk hava11 derece fan calisio 1 saat sonra gene denedim gene fan calisti beyinde bi sorun var sanirim soguk motoru sogutmaya calisiyor klimada kapali:s

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Radyator!

Soğutma sisteminin amacı motordaki fazla ısıyı giderip, motoru en verimli ısıya en kısa zamanda yükseltip o ısıda kalmasını sağlamaktır. İdeal olan çalışma şartları ne olursa olsun soğutma sistemi motoru en verimli ısıda çalıştırmalıdır.
yani sizin radyotörünüzde bir problem görünmüyor, genelde çalışmadığında problem oluyor

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fan olduğuna eminmisiniz, DPF çalıştığı zamanda fan gibi ses çıkarıyor benim bildiğim

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fan müşürünüz arızalı olabilir. Göstermenizde fayda var. Zaten öyle aman aman bir ücreti olan parça değil.  :)

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Fanının bukadar erken devreye girmesi normal gibi gelmedi bana.

EcoTec motorlar genel olarak diğer motorlara göre çok daha çabuk ısınıyor kış aylarından bence büyük bir avantaj ama 2dk'da kış ayında fan açması normal değil.
motor ancak ısınırsa sıcak hava üretebilir.

Araçlarımızı kış ayında biyere park edip 3-4 saat sonra geldiğimizde motor ısı ortalarda oluyor bu normal fakat aradan uzun süre geçtiyse motor sıcaklığı en düşükte olmalıdır.

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence çok normal değil fan devreye girdiğinde motorun ısısı göstergede ne gösteriyor. ona  bir bakın. Birinci ihtimal fan müşürü ağrızalı ikinci bir ihtimal daha var ama bu çok ama çok zor bir olasılık üst kapak jontası yanık olması diyeceğim. ancak bu yeni motorlarda görülmez genelde 10 yaş ve üstü araçlarda çok kez hareret görmüş araçlarda ender görülebilen bir olay. Benim araç havaların soğuması ile birlikte hararet göstergesi bir türlü ortaya gelmiyor. neredeyse sıcaklık yükselmiyor hatta radyotörün önüne ticari taksiciler gibi karton koymayı düşünüyorum ki kabin içini daha erken ısıtmak adına ) Küçük bebeğim var Ben önce binip arabanın içini ısıtmak için 10-15 dk çalıştırıyorum. ona rağmen hararet çok az kalkıyor.  Bundan önceki arabalarım çok çabuk ısınırdı bunun ısınması bir hayli zaman alıyor.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaş xenon taktırmış Bakalım bundan sonra mı başlamış sıkıntısı. Bu xenon takıldıktan sonra çok garip arızalar yaşayanlar var.

frostmanhkn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çellocu link' Alıntı:
Fan olduğuna eminmisiniz, DPF çalıştığı zamanda fan gibi ses çıkarıyor benim bildiğim
bu arada haklısın DPF de calısıyordu  yanıo uyarısı vardı temızlememıstı oyleyken kontak calıstırdım 2 kere 2sındede fan donuodu smdı sabah baktım dpf yokken fanda ses yok normal sanırım ama yınede servıse baktırıcam :D

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

frostmanhkn link' Alıntı:
DPF de calısıyordu  yanıo uyarısı vardı temızlememıstı oyleyken kontak calıstırdım 2 kere 2sındede fan donuodu

Dostum burasını pek anlamadım Yani Dpf araç çalışmazken mi çalışıyor??

frostmanhkn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Oyle bisi demedim ben araci calistirinca fan calisiodu sogukken ama dpf aktif idi o bitince normale dondu yani dpt yuzunden oolay yasandi