Radyatör hava alma vidasi????

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
radyatörun havasını alırken plastik tipasi kırıldı. Tornavida demirden yeni yaptırıp taktik.
Bir tanıdık o vidanin paslanip ordan suyu dışarı atacağını söyledi. Yolda kalabilir misim.
Antifirz kullandığım halde bu vida paslanir mi?
Diyelim ki er yada geç paslandi diyelim 3-4 aya sorun çıkar mı yoksa uzun yıllar geçtikten sonra mı dedigi olur.
Yardımlarınızi bekliyorum aklıma deli gibi takıldı

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Demirden yapılan yeni parçanın takıldığı yer de metal mi.metalse sorun olmaz bence ama plastikse metal oksitlenirse plasyiğin kenarından kaçırabilir

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam radyatörun kenarı plastik sadece dişlisi metal. Birden yolda bırakacak şekilde olmaz diye düşünüyorum. Önce yavaş yavaş kaçırır sonra hepsini bosaltacak seviyeye gelir diye düşünüyorum.
Son olarak da tornada yaptırdığım vida yuvaya zarar vermiş olabilir mi. Sökerken yeri yalama olursa bu sefer radyatör çöp olur

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam radyatörun kenarı plastik sadece dişlisi metal. Birden yolda bırakacak şekilde olmaz diye düşünüyorum. Önce yavaş yavaş kaçırır sonra hepsini bosaltacak seviyeye gelir diye düşünüyorum.
Son olarak da tornada yaptırdığım vida yuvaya zarar vermiş olabilir mi. Sökerken yeri yalama olursa bu sefer radyatör çöp olur

Oradan hava yaparsa conta yakarsınız. Çünkü sistem basınç altında çalışıyor. Ufaktan kaçırmaya başladığında hava yapabilir. Her zaman risktir bu. Merak ettiğim, o kapak satılmıyor mu? Neden yenisini almadınız? Eğer satılmıyorsa büyük sanayi sitelerindeki tornacıları bir gezin, muhakkak plastik, poliüretan vb. malzemeleri işleyen birileri vardır.

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oradan hava yaparsa conta yakarsınız. Çünkü sistem basınç altında çalışıyor. Ufaktan kaçırmaya başladığında hava yapabilir. Her zaman risktir bu. Merak ettiğim, o kapak satılmıyor mu? Neden yenisini almadınız? Eğer satılmıyorsa büyük sanayi sitelerindeki tornacıları bir gezin, muhakkak plastik, poliüretan vb. malzemeleri işleyen birileri vardır.

Gittiğim usta satılmıyor dedi. Ya pert araçtan bulacan ya da yeni radyatör dedi.
Ama yetkili serviste varmış parçayı buldum.
Simdi vidayi sökmeye korkuyorum. Sonucta orjinal olmayan bir vida yapıldı. Diş aralığı eski vida ile bire bir olmuşmudur bilmiyorum. Vidayi sökerken dişleri bozarsak başka vida da taksam tutmayacak.
Arada kaldım

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Gittiğim usta satılmıyor dedi. Ya pert araçtan bulacan ya da yeni radyatör dedi.
Ama yetkili serviste varmış parçayı buldum.
Simdi vidayi sökmeye korkuyorum. Sonucta orjinal olmayan bir vida yapıldı. Diş aralığı eski vida ile bire bir olmuşmudur bilmiyorum. Vidayi sökerken dişleri bozarsak başka vida da taksam tutmayacak.
Arada kaldım

Yaptırdığın metal vidayı tornacı mı yaptı acaba? Eğer öyle ise muhtemelen dişleri falan düzgün ayarlanmıştır.

Bir de, inanmayın kardeşim o tamircilere. Bana kullanmakta olduğum araba için;
"Porya orjinal olmazsa olmaz, bu araçlar kabul etmiyor yan sanayi poryayı." dedi usta. Dedim bu poryada bilya ve abs sensörü var, dalga mı geçiyorsun, kabul etmez ne demek. Sustu. İnansam 250 liralık yan sanayi ürünü orjinal diye 700-800 e itekleyecek.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kardeşim hiç panik yapmana gerek yok, zaten olan olmuş, yapılan işlem sonucu herhangi bir kaçak yoksa, soğutma suyunda antifriz kullanırsan hiç bir sıkıntı olmaz. Zamanın Flash arabam vardı, onların hava alma vidası da plastikten kıytırık bir şeydir. Ben de plastiğin yerine metal vida yaptırıp yıllarca sorunsuzca kullanmıştım.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diş tutan kısım metalse sorun yok

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vidayi tornaci yaptı. Plastik olanın dişlerine gözüyle baktı.

Ayarladı verdi. Tamircimde olmuş bu dedi taktı.
Araç suyunda antifiriz var şuan.

6 köşeli bir çubuk aldı. Torna tezgahında ayarlayıp verdi. Hangi metalden yaptı bilmiyorum ama demir gibi duruyordu.