Radyatör Fan arızası 1. kademe

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Araç 2005 astra h twinport. 1 - 2 haftadır fan 1 kademede çalışmıyordu. Klimayı açınca fan çalışmıyordu. fan 116 derecede açıyordu. Bugün özel bir servise gittim. Baktılar fan arızalı dediler. Ellerinde çıkma astra g fanı vardı. Fan Motorunu uydurdular. Şimdi 1 kademeyi 108 açması lazım değilmi? ilk başta açıyor diye test ettik ama şimdi yine çalışmıyor. Ama klimayı açınca çalışıyor fan.

Benim asıl sorum arızalı olan fanla ilgili. Fan motorunu aldım. Fan fişinin yanında drenç var. 1. sarılı birşey altındakide dirençin uç kısmı yanmış.

Bu direncin değerini bilen var mı?

Tamir edip tekrar bunu kullanmak istiyorum. Araç 10 yıllık olunca pastan değer okunmuyorç

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç 2005 astra h twinport. 1 - 2 haftadır fan 1 kademede çalışmıyordu. Klimayı açınca fan çalışmıyordu. fan 116 derecede açıyordu. Bugün özel bir servise gittim. Baktılar fan arızalı dediler. Ellerinde çıkma astra g fanı vardı. Fan Motorunu uydurdular. Şimdi 1 kademeyi 108 açması lazım değilmi? ilk başta açıyor diye test ettik ama şimdi yine çalışmıyor. Ama klimayı açınca çalışıyor fan.

Benim asıl sorum arızalı olan fanla ilgili. Fan motorunu aldım. Fan fişinin yanında drenç var. 1. sarılı birşey altındakide dirençin uç kısmı yanmış.

Tamir edip tekrar bunu kullanmak istiyorum. Araç 10 yıllık olunca pastan değer okunmuyorç

yabancı forumlarda 0.5 ohm 100 watt direnç kullananlar mevcut... ebay de 2 dolar gibi fiyatları var mesela ;
http://www.ebay.com/itm/0-5-Ohm-0-5...609549?hash=item3d16ce14cd:g:4jYAAOSwGYVXB1x8

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

116 nedir ya nasıl is aklım almıyor ne mantık 110 da fan açsa nolur. Ben 98 e gelince gazi kesiyom aklım cikiyo

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yolda olduğum için yazamadım. Fan 1. kademe çalışmama sorunu çıkma astra g fan motoru ile değiştirdiler. Şimdilik sorun görünmüyor.

Termostat ilk araba çalıştığında 108-109 derecede açıyor. 104-105 te uzun yolda araç hareket halindeyken bu derecelerde oluyor. ilk fan kademesi 113. 2. kademe 116 derece açıyor. Klima açık ikende fan 1 kademede. sürekli çalışıyor. Bu değerlerde anormalllik varmı?

Şimdide araçta başka sorunlar çıkmaya başladı. Tüp sisteminde sorun var. Tüpte p0304 hata kodunu veriyor ve arıza lambası gaza basınca yanıp sönüyor. Araç motorunu durdurup arıza kodlarını silince araba bir müddet düzeliyor sonra yine devam ediyor. Sanayide halledemedim. Tüp markası stafanelli olunca hiç bir usta bakmıyor. 0 komple sistem atiker taktırmayı düşünüyorum.

Bu arada araç yağ eksiltiyor. önceden bu kadar değildi ama 3000 km de 1 litre eksiltti. 175000 km de 5-30 gm koydum. Sanayiye gidince bir ton masraf çıkmadan da olmuyor. Sol salıncaktan ses geliyordu. rot ayarlandı araç hafif sola çekiyor. 2 defa balans yaptı hala 120 nin üstünde direksiyonda titreme var. var da var.