Radyatör delik tıkayıcı

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Azda olsa radyatörden su kaçırıyor. Antifiriz kokusunu bariz hissediyorum.

Bugün sanayide usta bana resimdeki toz radyatör delik tıkayıcıyı verdi. İçinde %40 civarında kalmış bu yeter dedi.

İnternette araştırma yaptım kullanın tavsiye ederim diyende var bunum tam tersini söyleyende.

Sizce kullanmalımıyım.

Eğer kullanırsam motor soğukken mi yoksa sıcakken mi dökmeliyim genleşme kabına

Ekli dosyalar

• 2015-04-09 23.26.46.jpg
    2015-04-09 23.26.46.jpg
    94.6 KB · Görüntüleme: 38

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Radyatörü tıkayacağım diye su kanallarını tıkarsın sonra alırsın başına belanın püsküllüsünü... en güzeli pamuk tıkama değil... gidip yenisini almak ;)

ilkastram

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Azda olsa radyatörden su kaçırıyor. Antifiriz kokusunu bariz hissediyorum.

Bugün sanayide usta bana resimdeki toz radyatör delik tıkayıcıyı verdi. İçinde %40 civarında kalmış bu yeter dedi.

İnternette araştırma yaptım kullanın tavsiye ederim diyende var bunum tam tersini söyleyende.

Sizce kullanmalımıyım.

Eğer kullanırsam motor soğukken mi yoksa sıcakken mi dökmeliyim genleşme kabına

Benzer sıkıntı bende de vardı. Hatta soğuk havalarda buhar çıkışını görüyordum ama su eksiltme yapmıyordu. Yani bir haftada belki 1-2 mm inerse iniyordu. Radyatörü değiştirmek istedim. Orjinali 200 tl civarıydı. Ancak değiştirmek için tamponun inmesi vs gerek. Yani işçiliği epey tutuyordu. Gittiğim servis würth ün radyatör sıvısını önerdi. Tamamen sıvı halinde. Kırmızı antifriz gibi. Onu kullandım. Fiyatı 30-35 tl civarı. Bir kaç gün içinde kesti. Onun üstüne 5000 km yol yaptım. 4 ay geçti herhangi bir sorun, eksiltme olmadı.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Aracınızı yazık. Yapmayın etmeyin, tampon sökmek 2 dakikalık iş. Kendiniz sökün en kötü.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracınızı yazık. Yapmayın etmeyin, tampon sökmek 2 dakikalık iş. Kendiniz sökün en kötü.

O iki dakikalık işe olmayacak para isteyen servislerin veya sanayi esnafının olduğu bir ülkede yapılacak en iyi işi yapmış arkadaş...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Flash marka aracta bu urunun baska bir markasini denemistim ve anlayamadigim bir sekilde radyatordeki birden fazla su kacagini kesmisti , oldukca memnun kalmistim :) , ama her aracta ayni etkiyi yaratacak diye birsey yok tabi .

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Valla biraz da şans gibi bir şey herhalde bu. Biz de pederi 98 clioda yaptık aynı şeyi. Daha doğrusu, peder ustanın gazına gelip yaptırmıştı iki see önce. Sıkıntı çıkmadı, kaçak kesildi. Ama sizde nasıl bir sonuç çıkar, bilinmez.