Radardan başka ceza yok mu?

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili arkadaşlar uzun yola çok giden biriyim, gittiğim yollarda gördüğüm trafik kontrollerinde genelde radar uygulamasını görüyorum, diğer uygulamalara rastlamadım desem yeridir, 14 yıllık ehliyetim var sadece 1 defa alkol muayenesi yapıldı bana, hiç ilkyardım çantası soran olmadı, arabamın far ve stoplarını kontrol eden olmadı, kaç saatten beri yoldasın durup dinlenmeniz gerekir diyen olmadı, arabaya 6 kişi binmişsiniz bu araba 5 kişilik diyen olmadı, örnekler çoğaltılabilir. ama sağa sola yatacak gibi giden kendinden 3 kat daha büyük samanla yüklü kamyonu gördüğüm oldu, geceleyin farsız ve stopsuz gideni gördüğüm oldu, otobanda tünelde ters yoldan üzerime geleni gördüğüm oldu,sürücüsünün sarhoş olduğunu babaannemin bile anladığı arabaları gördüğümüz oldu, örnekleri çoğaltabiliriz, yani olmaması gerekenlerin olduğu ülkemizde radardan başka uygulama ve kontrol çok mu az yapılıyor? yoksa yapılıyorda ben mi görmüyorum? saygılar.

Neutral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehirlerarası yollarda diğer uygulamalarında yapılması lazım aslında. ama polislerimiz "kim uğraşacak" mantığı ile hareket ediyo bence. (Genelleme yapmıyorum)

TearsOfTheSuN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin sansınmı diyim sansızlıgınmı bilmem ama bana cengelli igne tebesir soran bile oldu

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede radara gelene kadar kontrolü yapılması gereken daha önemli şeyler var. Adama alkollüdür yavaş gider, ceza yemez. Sen son derece dikkattli araç kullanırken 10km/h hız sınırını ihlal ettiğin için ceza yersin. Adaletsizlik var burada.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehirler arası gerçekten öle ama Ankara içinde nedense gören polis yapışıyor bana çekiciliğimin sırrını anlamış değilim

cemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazen soruyorlar başımıza gelen bir olayı anlatayım

anamurda yazlık var anamura giderken aydıncık bozyazı arasındaki yolu ve virajları ve yolun halini bilen bilir olay 5 sene önce geçiyor yol şimdi daha iyi durumda o zaman karşıdan tır gelince yol veriyorduk o yolun geniş biryerinde saat 14 civarında bir ekip çevirdi haliyle o yolda radar olmayacağı için önce emniyet kemerine baktı tamam yangıntüpü ve ilk yardım dedi tamam onların herpsi arabanj içindeydi trafik sigortası muayene falan tamam bir şey bulamadı bu arada biz 8 saattir yolda olmanın mutluluğu içerisindeyiz temmuzun ortasında öğlen güneşi tepemizde ve eleman ahiret sorusu soruyor o kadar iyi yani en son araç lpg li mi dedi yok dedik olsun bakalım bir dedi bagajı açın dedi orada film koptu polise yapma etme bbagayj azına kadar dolu onden arka koltukları yatırıp gösterelim dedik olmaz dedi neyse sabır çeke çeke bgajı boşalltık eleman gördüde rahatladı bir 30 dakka falan uğraştı bizimle bu arada yanımızdan ne kamyonlar geçti durdursan 5 ceza garanti neyse abi teşekkür edip hayırlı yolculuklar diledi ama biz yol boyu saygılarımızı ilettik sağolsun

trafik kontrolu güzel birşey ama adam gibi insanları zorda bırakmadan yapılırsa

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
av sezonu acıldı...
sabahları erkenden ava giderken cevirirler artık alkol muayyenesi için:)....
Sanırım üstünden 2 ay gecti 1 haftada tam 3 kere yunuslar cevirdi beni:)...

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben hatalı sollama kontrolü için görevli ekip çok görüyorum yolda.ama hep aynı yerde bekliyorlar bunu da anlamış değilim....

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en zahmetsiz ve parası ii olan ceza radar!oo yüzden olsa gerek!yok kapıyı aç frene bas farları yak yangın tüpünü göster üflee vs.. şeylere hiç gerek duymuyorlar!bu tarz durumlarda sürücününde tepkisini alıyorlar!oo yüzden en rahatı kameradan hızını tespit ediyoo ileride durduruyoo evraklarını alıyoo cezayı kesiyoo yolluyoo!çok temiz ve zahmetsiz bii ceza kesme yoluu;)

ssahin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yıllardır uzun yola gider gelirim toplasan 2 yada 3 kez rutin kontrol için durduruldum.Oysa sıkı bir denetim olması gerekiyor.Helede belli saatlerde arasan bir tane ekip bulamıyorsun