Port Arızası

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb arkadaşlar herkese iyi forumlar.

Forumda arama yaptım ama net birşey bulamadım. Eger varsa link verin inceliyim arkadaşlar..

Aracım 1.6 Twinport Astra H sorunumda şu ;

Aracımı sabahları ilk çalıştırdıgımda arıza lambası yanık kalıyo sönmüyo. Belli bir müddet yol aldıktan sonra aracı stop edip tekrar calstırdıgımda yanmıyo ! Servise sordum Port arızası dedıler ve emme manıfoldunu degişmesi gerekiyo diyo 1200 tl !!!

bugun sıradan bı motor ustasına sordum tamırı var ama yaptırısan motoru elıne alırsın dedi !!! dogruluk payı nedır sizce ??

Ne yapmam lazım nereye gıtmem lazım ustalarımın fıkırlerını beklıyorum...

teodol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun port sensöründen kaynaklı olabilir hemen parça değişimine gitme.yazılımsal sıkıntı da olabilir.daha önceki aracımdada dediğin gibi arıza vardı.servise sorduğumda port sensörü arızası var dedi servis elemanı.ama bir ihtimal yazılımsal da olabilirmiş.bu olay 2 yıl önce olmuştu.yazılımı yenileme seçeneği ile de bir ihtimal düzelir ve ücreti 150 tl dediler.eğer yazılım yükleme ile çözülmez ise sensör değişmesi lazım ve 1250 tl fiyatı var demişlerdi.ilave olarak bu parayı da alırız ve 1400 tl ye patlar sana demişlerdi.ben riski göze aldım ve önce yazılımı güncellettim ve sorunum çözüldü ve birdaha arıza lambası yanmadı.port arızası yada port sensörü arızası denen olay twinport motorlu çoğu arabada oluyormuş.servistekiler sık karşılaştığımız bir durum demişlerdi.umarım dediğim şekilde yazılım ile senin sorununda çözülür.eğer arıza parça değişimi ile giderilmesi gerekir ise de 600-700 tl gibi fiyatlara istanbulda çıkmacılardan bulabilirsin.bu seçenek de aklında bulunsun.bu arada ustanın dediği şu yaptırırsan motor elinde kalır olayı da bana çok saçma geldi.nihayetinde motorun içindeki bir parça en kötü ihtimalle değişecek.olayı çok abartmış bence.