Polen filtresi oradan Su girmesi Regülatör oksitlenme

berkant03

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
selamünaleyküm arkadaşlar Opel Vectra C arabamı yıkamıştım polen filtresinin olduğu yerden su taşmış ve polen filtresinin olduğu yerden arkasındaki motora su girmiş su paspasa kadar gelmiştı tabii suyun nereden geldiğine bakarken suyun çıkış deliklerinin tıkanmış olduğunu gördüm açtım ama iş işten geçmişti fan kendi kendine çalışmaya başladı kalorifer fanı sonra istop etti çalıştı derken araştırdım kalorifer motoru altinda REGÜLATÖRÜN olduğunu öğrendim ve bunu açtığında oksitlenmenin bayağı bariz olduğunu gördüm bazı entegrelerin siyahlaştığını gördüm bunu tinerle temizledim ve yağsız pas çözücü ile sprey ledim taktım ama kalorifer falan çalışmadı şimdi bunun için ne yapmam gerekiyor sıkıntı nedir regülatörün fotoğraflarında yükledim

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Devredeki entegreler sudan dolayı kısa devre yapıp yanmıştır.Yanmamışsa da iyice temizle çalışırsa şansına.

berkant03

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Galiba yanmış çünkü çıkışta elektrik Yok motora elektrik vermiyor malesef galiba parçayı alacağım

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu resimdeki hali temizlenmiş hali ise iyi temizlenmemiş diş fırçasıyla tinerle iyice temizlemen gerekir tertemiz olmalı

berkant03

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler sağolun yenisini aldım olmadı çünkü programı vs gerekli imiş