Polen filtresi nerede

golgehrn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabam astra f 1992 model camlarim buğu yapiyo diye sizlerle yaptiğim görüşmelerde polen filtresinin islak olmasindan kaynaklanacağini söylemiştiniz. Bende gidip polen filtresi aldim bi mesaj gördüğüm üzere torpidoyu çikardim. ( bu arada oradaki lamba yanmiyodu onuda halletmiş oldum ) ama benim forumlarda gördüğüm şekilde değil içi koca polen filtresini nereye koyacağimi bulamadim. Arabamda klima yok bu polen filtreside olmadiğini mi gösterir varsa nerede bu polen filtresi elinde yerini göstren harita olan varsa :) nolur yollasin saağolun şimdiden

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
astra G de torpidonun arkasında, fanın sol tarafında siyah bir kutunun içinde. Astra H de de aynı yerde. ama F de tam yerini bilmiyorum.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima yoksa polen filtreside yoktur boşuna aldınız sanırım polen filtresini ... camların buğu yapması buhar şeklindemi ? kaloriferi hep açık tutun buğu muğu kalmaz sanırm :)

golgehrn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polen filtresini iade ettim aynen teşekkür ederim.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima yoksa polen filtreside yoktur boşuna aldınız sanırım polen filtresini ... camların buğu yapması buhar şeklindemi ? kaloriferi hep açık tutun buğu muğu kalmaz sanırm :)
yanlış
ben de yok sanırdım ama var :D
polen filtresini iade ettim aynen teşekkür ederim.
96 model f kasa klimasız da yeri;
kaputu açınca bize göre en uzk köşe, yani camın - sileceklerin olduğu yerde boydan boya plastik bir kapak var
kapağın önce contasını kaldırın, geçmelidir o kolayca kalkar,
sonra plastik kapağı yerinden çıkartın,
ortaya doğru filtreyi göreceksiniz, 2 tane mandalı var onları açıp filtrenizi yerine takın
plastik kapağın iç kısmında bir conta daha olmalı, o conta bozuksa, yerinden çıkmış falansa araba içeri su alır buğulanır ve filtre sürekli ıslanır. öyle bir durum varsa iyi bir yapıştırıcı ile o içte kalan plastik contayı da yapışıtırıp takın.
buğu falan kalmaması lazım
ama içeri su almışsa bir süre camları açık bırakıp içerisini kurutmakta fayda var ;)

keşke iade etmeseydin :D

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış
ben de yok sanırdım ama var :D

Alla alla olmaması lazım :) halada yoktur diyorum :):)

Var olmasının sebebi Hava sirkülasyonu özelliği olmasındandır diye düşünüyorum ...varmı sizin araçta ? yani iç hava dış hava özelliği her arabada yok ve gördüklerimde hep klimalı araçlardı o yüzden yok dedim :)
sanırım sizin araçların bazı modellerinde klima var olduğundan bu hava sirkülasyonu özelliği standart bi araçda olabilir kanısındayım .

Polen filtresinin görevi kabini içine giren havayı temizlemek (toz, polen v.s. gibi partikülleri yok etmek).
Kirletici maddelerin birikmesini büyük ölçüde önler. Camlar kapalı olduğu ve klima sistemi dış hava girişi pozisyonunda bulunduğu sürece havanın filtre edilmesini sağlar. Filtrenin kirlenme oranı aracınızın kullanım şartlarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Tozlu bir ortamda veya şehir içinde sık kullanım durumunda daha sık aralıklarla filtreyi kontrol etmenizi tavsiye ederiz.
Eskimiş bir filtre klima sisteminizin etkinliğini azaltabilir, işte bu yüzden her bakım sırasında sistematik olarak kontrol ettiriniz.

Saygılar...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim mantığıma görede olması lazım..
polen filtresinin amacı dışarıdan gelen kirli havayı temizlemek.. eee her arabada da bi havalandırma sistemi var. klimalı veya klimasız fark etmez.. sonuçta ısıtma amaçlı bile olsa dışarıdan hava geliyorsa bunun filtreden geçmesi lazım.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğrudur abi olabilir ısrarla yok deme bakma latife yaptım biraz :) klimayla ilgili konu açtım biraz derin konular var isterseniz bakın bi :)

golgehrn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polen filtresi vaarrr..

arkadaşlar sağolun...başka bi arkadaşımın astra fsi var bana gösterdi polen filtresinin yerini, gidip tekrar aldım.. simsiyah olmuştu polen filtresinin klimayla alakası yok yani. hava akımı önce oradan geçip direkt içeri veriliyor. yorumlarınız için sağolun... arabamı daha iyi tanıyorum şimdi

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alla alla olmaması lazım :) halada yoktur diyorum :):)

Var olmasının sebebi Hava sirkülasyonu özelliği olmasındandır diye düşünüyorum ...varmı sizin araçta ? yani iç hava dış hava özelliği her arabada yok ve gördüklerimde hep klimalı araçlardı o yüzden yok dedim :)
sanırım sizin araçların bazı modellerinde klima var olduğundan bu hava sirkülasyonu özelliği standart bi araçda olabilir kanısındayım .

Polen filtresinin görevi kabini içine giren havayı temizlemek (toz, polen v.s. gibi partikülleri yok etmek).
Kirletici maddelerin birikmesini büyük ölçüde önler. Camlar kapalı olduğu ve klima sistemi dış hava girişi pozisyonunda bulunduğu sürece havanın filtre edilmesini sağlar. Filtrenin kirlenme oranı aracınızın kullanım şartlarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Tozlu bir ortamda veya şehir içinde sık kullanım durumunda daha sık aralıklarla filtreyi kontrol etmenizi tavsiye ederiz.
Eskimiş bir filtre klima sisteminizin etkinliğini azaltabilir, işte bu yüzden her bakım sırasında sistematik olarak kontrol ettiriniz.

Saygılar...

Doğrudur abi olabilir ısrarla yok deme bakma latife yaptım biraz :) klimayla ilgili konu açtım biraz derin konular var isterseniz bakın bi :)
:D:D
resim video ne varsa çekip koycaktım nerdeyse :D:D
buğu belasından ötürü az uğraşmadım yaram var polen filt. den :)