Plastik aksamlara daha önce uygulanmış olan siyah sprey boyayı nasıl çıkarabilirim?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi geceler;

Aracım Corsa C, benden önceki sahibi dodikleri, dodiklerin tampon üzerindeki devamını ve tampon bıyıklarını siyah sprey boyayla boyamış. Ön sağ tampon bıyığının üzerindeki boyanın yarısı dökülmüş ayrıca arka tampon,sol ön ve arka dodik değişti. Anlayacağınız aracın plastiklerinin yarısı farklı yarısı farklı renk. Başta boyamayı düşündüm fakat orj. koyu gri renk çok daha hoşuma gitti bende değişmeden ve plastiğe zarar vermeden bu boyayı bir yolu var mı merak ettim.

Nasıl bir yol izlemeliyim kaç grit zımpara uygun olur yada plastiğe zarar vermeden çıkarmanın imkanı yok mu bildiğiniz gibi bu plastikler en küçük çiziği gösterebiliyor.

Değişmeye kalklarsam yan sanayi olarak tampon bıyıkları 60,ön tampon 140, sol 2 dokdikte 71tl toplamda 271tl+ön tamponu boyatmak 400tl civarına gelecek.

Teşekkür ederim.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bı tınerle dene ıstrsen baktın olmadı aynı renge kaplattır derım karar senın..

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki ne tip tiner kullanmalıyım, sentetik mi selülozik mi hrm mi

teşekkürler

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boyanın tinerle filan plastiğe zarar vermeden çıkacağını sanmıyorum, boya atmadan önce zaten zımparalamışlardır, boyayı kaldırsan bile alltan çizik plastik çıkacaktır, en iyisi yeniden boyattır.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boya sökücü işinizi görür plastiğine zarar vermez sürün kabarır sonrada kabaran boyaları alırsınız

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boyanın tinerle filan plastiğe zarar vermeden çıkacağını sanmıyorum, boya atmadan önce zaten zımparalamışlardır, boyayı kaldırsan bile alltan çizik plastik çıkacaktır, en iyisi yeniden boyattır.

ön sol tampon bıyığındaki dökülen boyanın ardından parça sağlam çıktı zımparalanmamış yani. Siyah tampon boyasını sıkıvermişler. Boyatmak istemiyorum gerekirse değişecem böyle aracı beğenemiyorum.

Boya sökücü deneyeyim o zaman önce teşekkürler.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Zaten adam gibi zımparalayıp, astarlayıp alt hazırlığı yapılsaydı, kabarmazdı.