plaka sorunu???

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
arkadaşlar plakalık iptali yaptım bagaja...şimdi plakayı koymaya yer arıyorum arkada :kop:

sorun şu kesinlikle plaka tamponda çok kötü görünüyor...sorum şu plakayı arka cama koymak yasak mı?

kurallarda buymuş...

c) Yük motosikletleri ile diğer motorlu araçlara; bir ön, diğeri arkadaaraç ekseni üzerinde 2 adet,
olmak üzere; yerden önde 20 ila 75, arkada 30 ila 125 santimetreyükseklikte, plaka alt kenarı aracın tampon alt seviyesinin üstünde kalacak,yanlarından taşmayacak, sallanmayacak, düşmeyecek, kolayca okunabilecekşekilde takılır.
d) Takılacak yerlerin uygun olmaması halinde tescil kuruluşununizni ile;
1) 11x52 santimetre en ve boyundaki ön plaka arkaya,
2) Araç ekseni üzerine yerleştirilecek olanlar sol tarafa, mümkün olmayandurumlarda sağ tarafa,
taktırılabilir

Son düzenleme:

Keepwalking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gördüğüm araçlarda dikdörtgen deil de kare şeklinde yaptırıolar plakaları ve tamponun sağ yada sol yere yakın olan köşesine monte ediolar abi.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cama koyanları çok gördüm de polisine göre değişir sanırım uygulama..

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde ön cam 1 tane arka cama çarpraz yapıştırılmış görmüştüm :D
arka camda sadece genelde geçici plakalar oluyor

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o degilde yasal artık app kalktı diye bir muhabbed var.
doğru mudur?

binbirtanem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o degilde yasal artık app kalktı diye bir muhabbed var.
doğru mudur?
app plakalar tamamen kaldırıldı. Polis acımıyormuş. Bagajda orj. bile olsa cezayı basıyormuş artık. Ben aracı alırken sadece kadıköy trafik app'yi onaylıyor dediler ama sonra öğrendimki oda izin vermiyor. Bende normal aldım. Lakin plakalığı iptal ettim ve silikonla yapıştırdım ve kenardaki siyah çerçeveyi tinerle sildim. Dikkat edin benim gibi elinizdeki tinerli bez numaranın son hanesini yarısını götürmesin. Hoş insan önce siler sonra yapıştırır ama her işde bir hayır vardır derlerya... Sonra siyah boya aldım kazayla sildiğim sayının yarısını boyadım. Bi baktım son rakam daha koyu duruyor. Plakanın tamamının üzerinden geçtim siyah boyayla . Plakanın beyaz olan tabanının üzerinden de tinerli bezle bi geçiş yaptım beyaz daha beyaz oldu. Sonuç mu mükemmel... app gibi kalın olmadı ama çok belirgin oldu. Resim koymak isterdim ama hala fırsat bulamadım araca resim çekmeye:eek:

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aleme nispet olsun dıye corsama muhurluyu yaptırayım da görün siz :) ehehheh